Obecnie sieć kanalizacyjna jest systematycznie rozbudowywana, jednak wiele gospodarstw domowych leży na terenach nieskanalizowanych. Jedynym rozwiązaniem dla ich mieszkańców na odprowadzanie ścieków jest przydomowe szambo, zwłaszcza jeśli brakuje odpowiednich warunków na montaż przydomowej oczyszczalni.

Wysoka szczelność

Zbiorniki z tworzywa sztucznego są zbudowane z materiałów o bardzo niskim stopniu przepuszczalności i wysokiej szczelności. W przypadku szamba, jest to jedno z głównych kryteriów w ocenie jakości produktu. Zbiorniki tego typu nie przepuszczają nieczystości do gruntu, oraz nie wymagają dodatkowych środków uszczelniających podczas montażu.

Mniejsza waga

Szamba plastikowe są o wiele lżejsze niż betonowe, a dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań ich waga może wynosić tylko 60 kg. Dlaczego ten fakt jest tak ważny? Waga produktu wiąże się bezpośrednio z łatwością montażu i transportu. Dodatkowo przewóz lżejszych rzeczy jest tańszy, a to obniża koszty zakupu i instalacji.

Większa odporność na warunki środowiskowe

Tworzywa sztuczne są odporne na procesy chemiczne, oraz nie wchodzą w reakcję z otoczeniem. Dzięki temu nie występuje ryzyko wystąpienia procesów korozyjnych.

 

 

Share: