Ciekawe

Zastosowanie wózków widłowych — gdzie spalinowe, a gdzie elektryczne

Wózki widłowe to pojazdy mechaniczne służące do transportu ciężkich przedmiotów podczas załadunku, rozładunku lub składowania ładunków różniące się między sobą rodzajem zastosowanego napędu oraz funkcjonalnością. Do najpopularniejszych wózków widłowych zaliczają się wózki elektryczne Promag oraz spalinowe (m.in. dieslowe, benzyna/gaz oraz gazowe).

 

Zastosowanie wózków widłowych spalinowych

Wózki widłowe wyposażone w silniki napędzane gazem LPG cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów ze względu na niskie koszty eksploatacji. Ich zastosowanie dedykowane jest w terenie otwartym (tzn. na zewnątrz budynków), jednak przy zastosowaniu odpowiednich filtrów redukujących wpływ spalin na otoczenie wózki widłowe Promag gazowe dopuszczone są do eksploatacji w pomieszczeniach zamkniętych, t.j. hale magazynowe i produkcyjne oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Wózki widłowe napędzane silnikami dieslowymi oraz benzyna/gaz to najpowszechniej występujące pojazdy przeznaczone do transportowania ciężkich, oraz wielkogabarytowych przedmiotów na zewnątrz budynków, m.in. w portach przeładunkowych, na budowach oraz w punktach rozładunku i załadunku samochodów transportowych.

 

Przeznaczenie wózków widłowych elektrycznych

Wózki widłowe elektryczne stanowią konkurencyjną propozycję w stosunku do wózków napędzanych silnikami LPG pod względem kosztów eksploatacyjnych. Ich przeznaczenie dedykowane jest zarówno do pomieszczeń zamkniętych, t.j. hale produkcyjne, magazyny lub hale sklepowe, jak i w terenie otwartym, m.in. place budowy lub punkty przeładunkowe towarów. Na komfort pracy elektrycznych wózków widłowych wpływa brak emisji spalin, niski poziom generowanego hałasu oraz zasilanie akumulatorowe dedykowane do cyklicznej eksploatacji, która sprawia, że elektryczne wózki widłowe są mniej wydajne w stosunku do wózków spalinowych. Dodatkowym atutem elektrycznych wózków widłowych jest możliwość ich eksploatacji w specyficznym środowisku pracy wymagającym spełnienia określonych norm technicznych, m.in. w zakresie zakazu stosowania urządzeń emitujących spaliny oraz wysokie dźwięki.

Share:
http://tomaszkubis.pl/wygodny-i-komfortowy-stroj-jezdzca-konnego/ http://ngenuity.org/szkolenia-social-media-dla-studentow-kierunkow-marketingowych/ http://bestiae.pl