Dom i Wnętrze

Zbuduj dom znacznie niższym nakładem finansowym!

ZBUDUJ DOM ZNACZNIE NIŻSZYM NAKŁADEM FINANSOWYM!

Budowanie domu to olbrzymia inwestycja, pochłaniająca nie tylko nasz prywatny czas, ale przede wszystkim olbrzymie sumy pieniędzy. Mimo tego Polacy decydują się na budowę – własny dom jest dla nich kwintesencją prywatności, poczucia komfortu, intymności. Wiele z osób budujących dom wspomina również o możliwości korzystania z ogrodu.
W Polsce najczęściej budowanymi domami są te murowane, budowane z cegieł. Ten rodzaj budownictwa uznawany jest przez wielu za przestarzały i nieefektowny, dodatkowo czasochłonny. Młodzi architekci proponują rozwiązania pochodzące ze Skandynawii oraz Kanady – są to domy drewniane całoroczne, które z pewnością zaskoczą nas swoimi atutami. Co warto o nich wiedzieć?

Krótki czas budowy, wysoka energooszczędność….

Domy drewniane budowane w technologii szkieletowej tworzone są w przeważającej części z drewna. W ich przypadku wyłącznie fundamenty są murowane. Wykorzystanie drewna jako głównego budulca sprawia, że konstrukcję można wznosić właściwie w dowolnym momencie roku. To z pewnością spore ułatwienie dla właścicieli. Atutem tego rodzaju domu jest także fakt, że sam proces budowy trwa od 2 do 4 miesięcy. Wszystko zależy do tego, w jakim stanie ma być budowla: surowym czy pod klucz.
Ważnym aspektem budowy domu drewnianego jest jego energooszczędność – już po kilku miesiącach od zamieszkania zauważymy, że w naszym portfelu pozostaje znacznie więcej pieniędzy każdego miesiąca.
Domy w konstrukcji szkieletowej cenione są przede wszystkim przez osoby młode, które nie chcą poświęcać kilku lat na wybudowanie domu. Liczy się na nich również spora oszczędność i możliwość modernizacji i rozbudowania takiego domu. Domy drewniane z pewnością w kolejnych latach staną się doskonałą alternatywą dla klasycznego budownictwa.

Share: