Ciekawe

Życzenia z okazji przejścia na emeryturę

Przejście na emeryturę to koniec pewnego etapu w życiu, który stwarza okazję do świętowania. Współpracownicy zwykle wtedy składają życzenia osobie, która przechodzi na emeryturę, chcąc tym wyrazić słowa uznania za wykonywaną pracę oraz podziękować za wspólnie spędzony czas. Dla wielu ludzi emerytura kojarzy się z czymś nudnym, nadmiarem wolnego czasu i brakiem możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Dlatego życzenia oraz podziękowania na pewno wprawią taką osobę w dobry nastrój i sprawią, że odejście na emeryturę przestanie się źle kojarzyć.

Życzenia z okazji odejścia na emeryturę

Życzenia dla pracownika odchodzącego na emeryturę przede wszystkim powinny zawierać podziękowania za wspólne lata pracy. Mogą być w nich zawarte wspólne wspomnienia czy zabawne anegdoty z przeszłości. Musimy pamiętać, że przejście na emeryturę to niezwykle trudny czas dla seniora, ponieważ dla takiej osoby oznacza to koniec pewnego etapu w życiu i rozpoczęcie kolejnego, który wydaje się być nudny i pozbawiony sensu. Dlatego pożegnanie emeryta powinno odbywać się z wyczuciem i klasą, a życzenia na odejście na emeryturę najlepiej formułować tak, aby przedstawić ten kolejny etap z jak najlepszej strony. Możemy sami ułożyć jakieś śmieszne życzenia dla emeryta lub skorzystać z gotowych wzorów, dostępnych w Internecie. Bardzo popularny jest np. dekalog szczęśliwego emeryta, w którym w kilku punktach, w zabawny sposób przedstawione są plusy przejścia na emeryturę.

Czego możemy życzyć emerytowi?

Odpowiednie życzenia z okazji przejścia na emeryturę powinny być dostosowane do stosunków panujących w naszej firmie oraz do tego, kogo żegnamy. Inne będą życzenia dla koleżanki odchodzącej na emeryturę, a inne dla szefa. W tym pierwszym przypadku możemy sobie pozwolić na życzenia dla emeryta na wesoło. Żegnając szefa lepiej użyć bardziej oficjalnych słów, które podkreślą jego zasługi dla firmy i wyrażą podziękowanie za wspólne lata pracy. W życzeniach dla odchodzących na emeryturę można zawrzeć gratulacje oraz podkreślić, że nadszedł w końcu czas spełniania marzeń i życia dla siebie, robiąc tylko to, na co będzie się miało ochotę. Jak wyżej wspomnieliśmy, dobrze jest przedstawić w pozytywny sposób ten kolejny etap w życiu oraz podziękować za wiele wspaniałych lat wspólnej pracy. Osoba taka na pewno poczuje się wtedy doceniona i spojrzy w przyszłość z uśmiechem oraz energią do działania.

Przyjęcie pożegnalne

W wielu firmach panuje miły zwyczaj urządzania przyjęcia na pożegnanie emeryta, okazując przy tym szacunek i uznanie za wszystkie lata pracy. Podczas takiej imprezy można wspominać różne zabawne zdarzenia z przeszłości oraz układać jakieś wierszyki dla emeryta – będzie to na pewno bardzo przyjemny akcent, który wprawi tę osobę w dobry nastrój. Kolejnym ciekawym pomysłem podczas takiej imprezy jest wręczanie upominków z dedykacją dla emeryta. Może to być coś związanego z wykonywanym zawodem i ozdobione podpisem, który będzie przypomniał o latach pracy w tym miejscu. Mogą to też być jakieś zabawne gadżety jak np. dyplomy, spinki do mankietów czy statuetki ze śmiesznym tekstem – wszystko zależy od tego, jakie relacje mieliśmy ze współpracownikiem. Więcej życzeń znajdziesz na stronie https://zyczeniowo.pl/

Share:
http://evrything.phorum.pl regały przemysłowe http://wtrawiepiszczy.com.pl ortodoncja katowice torby papierowe