Dom i Wnętrze

Co warto wiedzieć o stropach w budynkach?

W obecnych czasach w budownictwie jedną z kluczowych ról odgrywają zarówno szybki czas realizacji projektu, jak i maksymalne obniżanie jego kosztów. Dlatego tez stosowane są rozwiązania pozwalające na spełnienie obydwu tych wymagań. Jednym z nich są płyty stropowe sprężone.

Co to za rozwiązanie?

Płyty stropowe sprężone to gotowe płyty, które zbrojone są cięgnami sprężającymi. Cięgna stosuje się w dolnej części płyty. Jeśli projekt przewiduje bardzo duże obciążenia stropów, można również zastosować zbrojenie górnej części płyty stropowej.
Dokładne projekty, przekroje oraz zdjęcia płyt można zobaczyć na stronach internetowych. Najlepiej szukać stron producentów takich rozwiązań. Szczegółowe informacje techniczne przeważnie najprościej sprawdzić, wpisując hasło: „płyty stropowe sprężone – fabudwkb.com.pl”.

Oszczędność czasu

Ponieważ płyta stropowa sprężana to gotowe rozwiązanie, nie wymaga dalszej obróbki. Przy pomocy dźwigu i odpowiednich chwytaków wyspecjalizowana ekipa umieszcza płytę na jej miejscu docelowym. Następnie należy tylko dokładnie ją osadzić i przymocować.
Tym samym oszczędzamy czas, który zużylibyśmy na:
– wykonanie zbrojenia pod strop z prętów stalowych,
– wylewanie betonu – przy wielkopowierzchniowych stropach może to trwać kilka- kilkanaście godzin,
– wyschnięcie betonowej wylewki – co najmniej kilkanaście godzin.
Jak widać oszczędność czasu jest duża nawet w przypadku tylko jednego stropu. Jeśli do wykonania jest kilka lub kilkanaście kondygnacji – zyskujemy na czasie jeszcze bardziej.

Oszczędność pieniędzy

Zawsze tam, gdzie oszczędzamy czas – oszczędzamy także środki finansowe. Zatrudnienie ekipy, która wykona zbrojenie, wyleje wylewkę betonową, następnie wyrówna ją – to jest wiele godzin pracy ludzkiej, za którą inwestor musi płacić. Jeśli wybierzemy płyty gotowe stropowe, ten koszt redukuje się do zaledwie kilku godzin pracy.
Inwestycja zatem po prostu się opłaca. Można nawiązać kontakt z producentem takich płyt, wpisując w wyszukiwarkę „płyty stropowe sprężone – fabudwkb.com.pl” i sprawdzić ile moglibyśmy zaoszczędzić, stosując właśnie to rozwiązanie.

Zapoznaj się z ofertą firmy wykonującej tego typu usługi na stronie płyty stropowe sprężone – fabudwkb.com.pl

Share: