Ciekawe

Czapsy na nogach jeźdźca

Czapsy to jeden z elementów ubioru osób, które trenują/uprawiają jazdę konną. Nie zawsze jednak znajdują się one na nogach jeźdźca. Są one wymagane tylko wtedy, jeżeli ma się na nogach krótki rodzaj obuwia. Oficerki są tak skonstruowane, że są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę łydkom, bez konieczności stałego noszenia czapsów.

Jak wymierzyć czapsy?

Ważne – jest to taki element garderoby, który zawsze musi zostać dopasowany względnie do indywidualnych potrzeb. W innym bowiem przypadku mogą one nie spełniać należycie swoich funkcji. Sztylpy powinno się mierzyć przy pomocy miary krawieckiej. Na sobie należy mieć ubrania w których na ogół jeździ się konno. Nawet, jeżeli ktoś podczas jazdy nosi podkolanówki, również do mierzenia powinien je ubrać. Pozwoli to na lepsze dopasowanie całościowej miary. Pomiarów dokonuje się na siedząco. W taki sposób, aby noga jeźdźca znajdowała się oparta na całej stopie, pod kątem prostym. Uwaga! Pomiarów nigdy nie wolno wykonywać samodzielnie. Należy poprosić drugą osobę o pomoc.

Dopasowana ochrona na nogi

Aby dobrze wymierzyć czapsy potrzebny jest obwód łydki w najszerszym miejscu. Ochraniacze muszą ściśle przylegać do nogi, dzięki czemu nie będą one zjeżdżać podczas jazdy. Nie mogą powodować one uciski, ale opadające sztylpy nie będą chronić, a do tego spowodują u jeźdźca dyskomfort. Potrzebna jest również wysokość łydki, która powinna być mierzona od ziemi do zgięcia pod kolanem. Takie wymiary pomogą w dopasowaniu najlepszych czapsów do nogi. 

 

Share:
https://schuh-wetsch.org/programista-blockchain-kto-to-jest/ https://3d-developer.com/system-jakosci-ifs-dla-przedsiebiorstw/ http://overcomeback.com.pl/specjalisci-od-jazdy-konnej/