Zdrowie i Uroda

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem jest skuteczniejsze?

Od niedawna w gabinetach stomatologicznych lekarze stosują endodoncję mikroskopową, która jest metodą leczenia kanałowego, stosowanego gdy dojdzie do zapalenia nerwu zęba.

To musisz wiedzieć!

Najczęstszą przyczyną zapalenia jest głęboka próchnica. Czym charakteryzuje się endodoncja mikroskopowa? I czy jest skuteczniejsza od tradycyjnego leczenia kanałowego?

Korzyści z zastosowania leczenia pod mikroskopem

Zastosowanie leczenia endodontycznego posiada dużo zalet, jedną z nich – najważniejszą jest możliwość powiększenia oraz oświetlenia miejsca leczenia. W związku z tym lekarz ma o wiele lepszą widoczność podczas zabiegu oraz może skuteczniej zlokalizować wąskie kanały. Warto zaznaczyć, że zobaczenie wszystkich kanałów korzeniowych, zarówno tych zwężonych oraz zarośniętych jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki mikroskopowi. Jego zastosowanie podczas leczenia pozwoli także na usunięcie z kanałów fragmentów narzędzi endodontycznych.
Analizując przebieg leczenia od strony pacjenta okazuje się, że nie różni się ono wiele od tradycyjnego leczenia kanałowego. Pozwoli jednak na wcześniejsza profilaktykę, co korzystnie wpływa na stan uzębienia pacjenta. Stomatolodzy zapewniają także, że leczenie pod mikroskopem jest skuteczniejsze oraz trwalsze.

Share:
https://emtec-group.com.pl https://annbradforddesign.com https://w-sumie.com.pl