Zdrowie i Uroda

Czy medycyna estetyczna to rozwiązanie dla każdego?

Czy medycyna estetyczna to rozwiązanie dla każdego?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się znakomitą opinią. Nie zaskakuje więc to, że systematycznie rośnie liczba osób zastanawiających się nad tym, czy nie skorzystać z nich. Czy medycyna estetyczna jest zatem stworzona dla każdego? Teoretycznie, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, w praktyce wypada jednak poczynić pewne zastrzeżenia.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że, co do zasady, nie jest ona skierowana do osób nieletnich. Ne wystarczy jednak mieć ukończonych osiemnastu lat, aby przygotowywać się do upragnionego zabiegu. Wysoki poziom bezpieczeństwa, z którego znana jest medycyna estetyczna, wynika przede wszystkim z tego, że dziś doskonale wiemy, w jakich okolicznościach można podejmować określone działania. Przeciwwskazaniem do większości zabiegów jest ciąża i okres karmienia piersią, niektórych z nich nie wykonuje się jednak również cukrzykom, osobom zmagającym się z alergiami oraz tym, które mają problem z krzepliwością krwi. W dobrych klinikach przed zabiegiem mamy więc do czynienia z rozwiewającą tego rodzaju wątpliwości konsultacją z lekarzem.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej

Klinika IKONA CITY oferuje profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Oferujemy szeroki zakres usług oraz opiekę najlepszych specjalistów. Sprawdź naszą ofertę – medycyna estetyczna Katowice.

Share: