Motoryzacja

Czy regeneracja maglownicy jest dobrym pomysłem?

Przekładnia kierownicza, czyli innymi słowy maglownica jest elementem, który zapewnia prawidłową pracę kierownicy oraz właściwe przełożenie siły rąk na siłę osiową powodującą skręcanie. Elementy przekładni kierowniczej zużywają się po pewnym czasie, więc bardzo ważne jest zwracanie uwagi na to w jakim stanie jest przekładnia kierownicza. Istotne jest również regularne serwisowanie tego elementu.

 

Na rynku można znaleźć firmy, które specjalizują się w świadczeniu usług polegających na regeneracji maglownic. Dzięki ich pomocy, element ten można łatwo przywrócić do sprawności i nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na zakup nowej maglownicy. Warto pamiętać, że przekładnia kierownicza ma istotny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów, więc inwestycja w skuteczną i profesjonalną regenerację jest jak najbardziej uzasadniona.

Różne awarie przekładni kierowniczych

Zwykle elementami, które ulegają uszkodzeniu są drążki kierownicze oraz końcówki drążków, które zostały wykonane z gumy i metalu. To właśnie końcówki przyjmują wiele obciążeń i zużywają się bardzo szybko. Na zużycie maglownicy wpływ ma również jazda po nierównej drodze, kręcenie kołami, gdy samochód stoi w miejscu czy też montaż felg, które są zbyt duże dla konkretnego rodzaju samochodu.

 

O uszkodzeniu drążków świadczy hałas, który słychać podczas skręcania i jazdy po nierównościach. Drążki po prostu nie są w stanie amortyzować wstrząsów i drgania przechodzą na przekładnię kierowniczą. Jeśli jest ona uszkodzona, wówczas na kierownicy można wyczuć luzy.

Serwisy regenerujące maglownice możesz sprawdzić tutaj.

Proces regeneracji maglownicy – czy to ma sens?

Teoretycznie przekładnie kierownicze powinny działać bezproblemowo i bezawaryjnie nawet na dystansie 100 tysięcy kilometrów. Może się jednak zdarzyć, że taki element zużyje się lub ulegnie uszkodzeniu już po 20-30 tysiącach kilometrów. Usługa regeneracji ma jak najbardziej sens, ponieważ dzięki niej można sporo zaoszczędzić w porównaniu z kupnem nowej przekładni, a profesjonaliści korzystający z nowoczesnego sprzętu, są w stanie naprawić cały układ i przywrócić mu początkową sprawność. Niektóre firmy posiadają na stanie wiele gotowych maglownic po regeneracji, które sprzedają i odbierają przy okazji od klienta zużytą przekładnię. Regeneracja jest znacznie lepsza w porównaniu z kupnem chińskich zamienników niskiej jakości.

 

W ramach regeneracji, serwisy likwidują luzy i wymieniają uszczelki. Wymianie podlegają też końcówki drążków oraz drążki kierownicze. Wszystkie elementy są też dokładnie czyszczone, a listwa do montażu nowych tulei jest szlifowana. Po regeneracji ustawiana jest właściwa geometria zawieszenia pojazdu.

 

Partner: PomocDrogowa.info

Share:
https://myvatn.org Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://absenting.com.pl/wartosciowe-posilki-od-samego-rana/