Zdrowie i Uroda

Dlaczego drewaniane grzebienie są tak popularne

Drewniane grzebienie w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne. Dlaczego tak się stało? Czy faktycznie drewniany grzebień może rywalizować z plastikowymi szczotkami o miano najlepszego akcesorium do czesania włosów? Przekonajmy się.

Ekologiczne drewno

Grzebień drewniany jest oczywiście wykonany z drewna, w przeciwieństwie do grzebieni czy szczotek wykonanych z tworzyw sztucznych lub naturalnego włosia, najczęściej pochodzącego od dzika. Ma to znaczenie dla tych z nas, które wolą stosować naturalne kosmetyki i akcesoria. Wielu producentów drewnianych grzebieni, tak jak na przykład Tek, stawia na surowiec pozyskiwany z lasów posiadających certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). W myśl tego certyfikatu drewno na grzebienie pochodzi z lasów, w których nie stosuje się szkodliwych środków chemicznych, a sam materiał jest pozyskiwany w sposób zrównoważony – nie zagraża istnieniu lasów i umożliwia im naturalną odbudowę. Z pewnością wpisuje się to w ogólnoświatowy trend odchodzenia od plastiku, którego jako ludzkość produkujemy i zużywamy zdecydowanie za dużo.

Grzebień drewniany a tradycyjny – podstawowe różnice

Ekologia, choć ważna, to jednak naturalnie nie wszystko. W przypadku drewnianych grzebieni istotny jest rozmiar i rozstaw jego ząbków. Tradycyjny grzebień posiada cieniutkie, gęsto upakowane ząbki, które szczególnie potrafią pociągnąć włosy podczas rozczesywania tuż po ich umyciu. Taki grzebień znacznie częściej szarpie i wpływa negatywnie na strukturę włosa. Co równie ważne, w przeciwieństwie do np. szczotek, drewniane grzebienie nie posiadają kulek na końcach ząbków, dzięki czemu są jeszcze bardziej łagodne dla włosów. Duże i szerzej rozstawione zęby grzebienia sprawiają, iż zdecydowanie łatwiej rozczesać nim włosy, również świeżo po kąpieli. Drewniany grzebień świetnie nadaje się także do czesania włosów kręconych, które jak wiadomo najłatwiejsze w pielęgnacji nie są.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.profimed.com/wlosy-szczotki-i-grzebienie-c4196

Zapomnij o elektryzujących się włosach!

Grzebienie te nie są wykonane z plastiku, co oznacza, iż są antystatyczne. Twoje włosy nie będą się więc elektryzować i układać według swojego widzimisię, a dokładnie tak, jak sobie tego życzysz. Ponadto, grubsze, drewniane ząbki łatwiej oczyścić, aczkolwiek rzadko zachodzi taka potrzeba, ponieważ włosy się na nich nie zawijają, co zdecydowanie odróżnia je od nawet najpopularniejszych szczotek typu tangle teezer. Poza tym, używanie drewnianego grzebienia to czysta przyjemność, ponieważ nie tylko masuje i pobudza skórę głowy, ale i delikatnie rozczesuje włosy nawet w najbardziej elektryzującej sytuacji.

Share:
https://herniatedlumbardisc.net/jakie-okna-do-salonu-w-stylu-industrialnym-wybrac/ https://meblenaogrod.com.pl/ile-kosztuje-utrzymanie-konia-wyjasniamy/ https://jnbfgk.com/czy-meble-kuchenne-na-zamowienie-spelnia-oczekiwania/