Dobre okna na wymiar w domach

Okna na wymiar wydają się najkorzystniejszym rozwiązaniem, które jest dostępne dla wielu osób. Tego typu stolarkę okienną można zamówić w różnych salonach. Pamiętajmy o tym, aby wybrać salon dobry i polecany, znany z wysokiej jakości obsługi klientów.

Jak wymierzyć okna?

Właściwie to można powiedzieć, że wszystkie produkty okienne to okna na wymiar. Produkty, które tworzone są na indywidualne zamówienie klientów. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że stworzone produkty pasować będą do dedykowanego miejsca. Zawsze należy pamiętać o tym, że otwory okienne muszą być nieco większe od samych okien. Wszystko przez to, że pomiędzy samym oknem a murami, powstać muszą luzy dylatyacyjne. Szacuje się, że wymiary samych luz powinny wynosić: 2-3 cm po bokach i na górze oraz 5-6 cm na dole. Tylko dzięki temu uda się prawidłowo wstawić okna i zabezpieczyć je w dobry sposób.

Okna na wymiar a nieodpowiednie dziury

Wiele osób ma problem. W szczególności, jeżeli chodzi o nowe budynki, które są dopiero na etapie tworzenia. Na planie podane są wymiary okien. Nikt nie wspomniał o wymiarach otworów okiennych. Czy w takiej sytuacji uda się zamówić okna o prawidłowych wymiarach? Z uwzględnieniem wspomnianych wcześniej, luz dylatacyjnych? Oczywiście, że tak. Zdecydowana większość producentów ma w swojej ofercie okna o niestandardowych wymiarach. Dzięki temu, nawet jeżeli na planach nie zostały uwzględnione otwory, nie trzeba się niczego obawiać. Zawsze będzie można zamówić okna dopasowanego potrzeb poszczególnych klientów. 

 

Share: