Sypialnia jest miejscem gdzie każdego dnia się regenerujemy i nabieramy sił przed kolejnymi wyzwaniami. Aranżacja tego pomieszczenia to ogromne wyzwanie, któremu każdy da radę, jeżeli będzie odpowiednio do tego przygotowany.

Mała sypialnia

Mała sypialnia jest nie lada wyzwaniem. Zanim cokolwiek wstawimy do tego pomieszczenia, to w pierwszej kolejności trzeba mieć plan. Zacznijmy od odpowiedzi na jedno proste pytanie – jakie funkcje ma spełniać nasza sypialnia? Czy będzie to tylko miejsce do odpoczynku? Czy też znajdziemy tam miejsce na regał z książkami i ulubiony fotel do czytania? Należy pamiętać o tym, że w małej sypialni nie można przesadzać z ilością sprzętów, ponieważ mogą one w całości przytłaczać otoczenie, a to w dalszej konsekwencji zakłóci nam codzienny odpoczynek wieczorami.

Jasna sypialnia

Mała sypialnia to jasne kolory. Dzięki temu małemu, ale sprytnemu trikowi można optycznie powiększyć całe pomieszczenie. Dobrą propozycją jest kolor biały, ale można również postawić na beże do których można dodać ciekawe dodatki, nawet w ciemnym kolorze. Przy czym nie można przesadzać z wielką ilością ciemnych dodatków, ponieważ może źle odbić się to na całej aranżacji. Do damskiej sypialni na małej powierzchni idealnym kolorem może być pudrowy różowy, który wygląda bardzo ciekawie i należy do jednych z najmodniejszych ostatnich czasów. Ciekawym pomysłem jest także pastelowa zieleń, która fantastycznie pasuje do sypialni należących do panów. Kolorem neutralnym do sypialni jest pastelowa szarość. 

 

Share: