Zdrowie i Uroda

Domowe metody walki z bólem zęba i nieświeżym oddechem

Wielu z nas do ostatniego momentu odkłada moment wizyty u stomatologa. Zazwyczaj to silny ból zęba lub inne bolesne dolegliwości sprawiają, że umawiamy się na wizytę. Szukamy domowych sposobów na pozbycie się bólu w nadziei, że uda nam się cofnąć przyczynę, która go wywołuje. Niestety, nie ma takiej możliwości.

Zdarza się jednak również tak, że ból dopada nas w miejscach, gdzie nie mamy możliwości skorzystania z pomocy stomatologa. Najczęściej są to wakacje, ale też wyjazdy służbowe, weekendy. Jak poradzić sobie z narastającym bólem w sytuacji, kiedy z pomocy lekarza możemy skorzystać dopiero za 2-3 dni? Warto sięgnąć do domowej apteczki oraz zastosować metody stosowane przez nasze babki!

Pomoc przy nagłych bólach zęba

Ból zęba najczęściej dobieramy jako ćmienie czyli niewielki, ale uciążliwy ból. Niestety, jego pojawienie się zwiastuje niczego dobrego – najczęściej jest to wynik zmian próchniczych, które dosięgnęły głębszych, unerwionych warstw zęba. Ból nie zniknie, będzie się nasilał. Jedynym rozwiązaniem i uwolnieniem się od dyskomfortu jest leczenie stomatologiczne. Jeśli jednak nie mamy możliwości skorzystania tego samego dnia z pomocy stomatologa możemy wypróbować leki przeciwbólowe. Najczęściej zawierają one paracetamol, który wpływa kojąco na stany zapalne i uśmierza ból na kilka godzin.

Jeśli leki przeciwbólowe nie pomagają możemy sięgnąć po goździki – żucie goździków wyzwala olejki eteryczne zawarte w tej roślinie. Działają one antyseptycznie i ściągająco i pomagają w chwilowym uśmierzaniu bólu zęba. Warto wiedzieć też, że goździki skutecznie odświeżają oddech!

Ulgę w bólu przynieść mogą też okłady z lodu lub mrożonych warzyw, które delikatnie należy przykładać na obolałe i opuchnięte miejsce.

Nieprzyjemny zapach z ust

Również nieprzyjemny zapach z ust uda nam się zniwelować przy pomocy domowych sposobów. Poza wspomnianymi wcześniej goździkami warto sięgnąć po natkę pietruszki. Zielone listki żute nawet przez chwilę skuteczni odświeżają oddech.

Źródło: estetiq.opole.pl.

Share:
https://partyhatsforgrownups.com/funkcjonalne-okna-do-salonu/ https://pisane-slowem.pl/sprawdz-7-wskazowek-przy-remoncie-domu/ https://jnbfgk.com/czy-meble-kuchenne-na-zamowienie-spelnia-oczekiwania/