Dom i Wnętrze

Drzwi tarasowe – dostępne rodzaje

Drzwi tarasowe znaleźć można praktycznie w każdym mieszkaniu, domu, a nawet w apartamentach. Dostępne są one w wersji klasycznej, jak również w wersji nowoczesnej. Sprawdźmy, jakie do wyboru mamy nowoczesne okna tarasowe.

Drzwi tarasowe przesuwne

Model dzięki któremu będzie można w sposób funkcjonalny wykorzystać całą przestrzeń. Najczęściej do wyboru są te okna przesuwne, gdzie jedno skrzydło zachodzi na bok ściany, tworząc duże przejście na świeże powietrze. Druga część skrzydła pozostaje nieruchoma. Pierwsza część skrzydła, bez żadnego problemu, przesuwa się po solidnie wykonanych prowadnicach.

Okna uchylno – przesuwne

Tego rodzaju drzwi tarasowe dedykowane są do dużych wnętrz i dużych tarasów. Dzięki nim można stworzyć niezwykle efektowne przeszklenia na jednej ścianie. Jeżeli chodzi o rozmiary, to skrzydło drzwiowe może liczyć 270 cm wysokości. Jeżeli chodzi o szerokość to może ona dochodzić do 200 cm. Są one tak wykonane, że cała konstrukcja jest w stanie poradzić sobie z 200 kg obciążenia.

Okna podnoszono – przesuwne

Jedna z najnowocześniejszych propozycji i jednocześnie najdroższa, dlatego jest tak rzadko spotykana. To właśnie dzięki nim można stworzyć niezwykły efekt wizualny, który będzie zapierał dech w piersiach. Szacuje się, że dzięki nim można wykonać przeszklenia o szerokości do 20 m. Ciekawie to brzmi. Przy czym potrzebne są do tego solidne okucia, które będą w stanie wytrzymać całościowy ciężar okna. Polecane są one dla osób, które chcą zbudować narożnikowe przeszklenia w domach. 

 

Share:
https://gardenogrody.pl/zbilansowana-dieta-o-czym-pamietac/ https://gallbladdersymptoms.org/jakie-meble-ogrodowe-8-osobowe-wybrac/ https://imagesduo.com/bujaczki-ogrodowe-nowoczesne-fotele-wiszace/