Ekologia coraz częściej zagląda również do naszych kuchni. Trend dbania o środowisko jest jak najbardziej słuszny, a spory asortyment mebli ekologicznych możemy spotkać w wielu sklepach. Sprawdź, poniżej jakie meble warto wybierać, które są korzystne dla nas i nie szkodzą środowisku.

Meble kuchenne drewniane

Jednym z najlepszych rozwiązań, jeśli chcemy zadbać również o nasze zdrowie i środowisko jest wybór mebli drewnianych. Są one wolne od wielu szkodliwych substancji. Nie oddają ich do powietrza czy jedzenia, jak może mieć to miejsce w przypadku plastików. Meble takie po okresie używalności można również przerobić lub poddać recyklingowi..
Meble kuchenne drewniane posiadają również sporą wytrzymałość na zabrudzenia czy odbarwienia. Wybierając te dobrej jakości, możemy je czyścić z łatwością i utrzymać w świetnym stanie przez wiele lat.

Meble kuchenne z recyklingu

Bardzo ciekawym pomysłem są meble oferowane z recyklingu. Powstały one na podstawie mebli starych — po gruntownej renowacji już zostały wykonane na nowo z materiałów uzyskanych przy recyklingu. Coraz więcej producentów oferuje takie rozwiązania i są to zarówno małe rzemieślnicze warsztaty, jak i duże sklepy. Mebel taki może być również np. plastikowy, a jego ekologiczność polega na tym, iż został stworzony z materiału poddanego recyklingowi, a nie z nowej dawki syntetyków. Meble ekologiczne to również design. Jeśli myślimy, że są to nudne kształty i formy — to jesteśmy w błędzie. Bardzo często można spotkać ruchome designerskie modele np. z papieru. Takie rozwiązanie jest również dobre dla dzieci. Kuchnia też może być eko.

 

Share: