Robienie zdjęć stało się ostatnio popularne jak chyba nigdy w dziejach. Nigdy nie wykonywaliśmy takiej ilości zdjęć, bo nigdy samo fotografowanie nie było tak łatwe i powszechnie dostępne. Fotki po prosty nas zalewają ze wszystkich stron. Te komercyjne, ale też te prywatne, robione na co dzień, jako forma komunikacji. Porozumiewamy się przecież coraz chętniej poprzez MMS, czyli poprzez obrazki z naszego życia. Zamiast opisywać, pokazujemy.

Fotografia artystyczna

Większość z tych zdjęć nie odpowiada wymogom fotografii artystycznej. Jak zrobić zdjęcie, żeby było prawdziwą sztuką a nie tylko odbitką rzeczywistości? Problemy techniczne coraz bardziej załatwiają za nas perfekcyjne i nowoczesne aparaty. Ale jakość zdjęcia to nie wszystko.

Liczy się temat

Artyzm fotografii wiąże się ściśle z jej przekazem i interpretacją. Liczy się temat. To, co zdjęcie nam mówi o świecie i ludziach, o ich sprawach i problemach, o ich radościach i smutkach. Fotografia artystyczna to także interesujące spojrzenie na naturę i jej piękno. Na czas i przemijanie. To zwrócenie uwagi na globalną wioskę i zmiany w niej zachodzące czy na mikrokosmos świata dziecka.

Z historii fotografii artystycznej

Z pewnością w rozumieniu istoty fotografii artystycznej dużą rolę odegrała wystawa Rodzina człowiecza z 1955 roku. Pokazano na niej człowieka w różnych okolicznościach i ujęciach, które składają się na obraz człowieczeństwa. Fotografowie wykazali się tutaj podejściem interpretacyjnym do postaci, które pozwalało im wypowiedzieć się na dany temat.

Artyzm zdjęć prywatnych

Ten artyzm fotografowania możemy powtarzać także dzisiaj, robiąc ilustracje do naszego prywatnego życia. Pomocna pod tym względem będzie fotoksiążka, która pozwoli nam ułożyć nasze fotografie w niezwykły sposób, wydobywając ich prawdziwe piękno.

Share:
https://flisolqro.org/w-poszukiwaniu-idealnych-garnkow/ https://imagesduo.com/bujaczki-ogrodowe-nowoczesne-fotele-wiszace/ https://gardenogrody.pl/zbilansowana-dieta-o-czym-pamietac/