Zdrowie i Uroda

Glony, algi i wodorosty – prozdrowotne egzotyczne produkty

Wszelkiego rodzaju glony zaczęły w Polsce zyskiwać popularność stosunkowo niedawno. Zaczęliśmy przekonywać się, jak wiele dobrego dla naszego zdrowia może przynieść dodanie do diety tych niepozornych organizmów. Naukowcy co chwila odkrywają kolejne prozdrowotne właściwości alg, a wątpliwości co do tego nie mieli na dalekim wschodzie, gdzie stosowane były nawet w lecznictwie różnorodnych schorzeń. Czym więc są te organizmy, które uznaje się obecnie za „superfoods”?

Właściwości alg

Algi (nazywane także glonami) są roślinami zarodnikowymi. Posiadają różną strukturę, niektóre są jednokomórkowymi organizmami, a inne tworzą całe kolonie, osiągając przy tym spore rozmiary. Na całym świecie znajdziemy ok. 20 tys. tych organizmów. Aktualnie algi zdobywają  ogromną popularność dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom. Najbardziej znanym rodzajem jest glon Nori. Zna go każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z sushi. To właśnie w Japonii od dawna służy jako dodatek do wielu dań, co potwierdza jego korzystny wpływ, ponieważ mieszkańcy tego kraju uważani są za jednych z najzdrowszych ludzi na ziemi. Za najzdrowsze algi uważa się natomiast spirulinę i chlorellę. Posiadają one większość składniku potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wystarczą zaledwie 3 łyżeczki sproszkowanej spiruliny, aby zapewnić dzienne zapotrzebowanie  na witaminę A, żelazo i cynk i znaczną większość zapotrzebowania na witaminę B2, witaminę B3 i  magnez. Posiadają one także duże ilości pełnoprawnego białka bogatego w szalenie ważne aminokwasy.

Algi, wodorosty i glony w ofercie Bio-Sklep24

Sklep ekologiczny ze zdrową żywnością posiada w ofercie glony w różnej formie. Można kupić gotowe mieszanki albo poszczególne algi osobno, na przykład spirulinę lub chlorellę. Jeżeli  chcesz wzbogacić swoje posiłki i napoje o algi, zaciekawią cię te  w sproszkowanej formie. Jeśli pragniesz przygotować domowe sushi, sięgniesz po wysuszone glony nori w wygodnych płatkach. Wszystko to i wiele więcej na stronie internetowej naszego sklepu. Odwiedź nas już dziś – zapraszamy Bio-sklep24.

 

Share:
https://viptravel.com.pl https://urbantraffic.pl https://constitutionfair.org