Zdrowie i Uroda

Implanty Kraków – dlaczego warto w nie zainwestować?

Implanty Kraków to jeden z elementów nowoczesnej stomatologii, który jest wykorzystywany, aby pomagać pacjentom zarówno z małymi, jak i większymi ubytkami w zębach. Implanty Kraków są bardzo korzystne z kilku względów. Przede wszystkim znacząco poprawiają wygląd oraz samoocenę pacjenta. Nowy piękny uśmiech może zdziałać naprawdę wiele i zmienić wygląd całej twarzy. Implantolodzy cenią sobie dokładnie wykonane i udane procesy implantacji zębów między innymi z tego powodu, że taka praca daje ogromną satysfakcję w postaci zadowolenia pacjenta i oczywiście promiennego uśmiechu. 

Co jeszcze dają implanty Kraków? Większość osób patrzy na cały proces tylko pod kątem wizualnym, ale tak naprawdę wstawienie implantów jest niezwykle istotne od strony zdrowotnej i ma znaczenie dla całego uzębienia. Zęby działają na siebie jak jeden wspólny organizm. W momencie, kiedy następują ubytki, zęby sąsiadujące tracą naturalne podparcie, przez co same zaczynają się przesuwać lub rozsuwać co w konsekwencji prowadzi do poważnych wad zgryzu. Siły podczas codziennego gryzienia pokarmów rozkładają się inaczej niż wcześniej, dochodzi do zbyt dużego nacisku na boczne powierzchnie zębów, które zaczynają się chwiać w łukach zębowych. Korzenie zębów sąsiadujących z utraconym zębem spłycają się, dochodzi do chorób zapalnych, chorób przyzębia, a także do próchnicy, ponieważ utrudniony zostaje proces szczotkowania oraz nitkowania zębów. 

Implanty Kraków a stawy skroniowo-żuchwowe

Stawy skroniowo żuchwowe przez nierównomiernie rozkładające się siły zaczynają inaczej pracować i dochodzi do ich przeciążenia. Ból pojawia się przy ziewaniu, żuciu pokarmów, a także mogą pojawić się bóle ucha, bóle głowy oraz niewyraźna mowa. Zęby pełnią bardzo ważną funkcję w aparacie mowy. Bez nich język traci podparcie i nie jesteśmy w stanie poprawnie wypowiadać głosek. To wszystko prowadzi do zmniejszenia komfortu życia pacjenta, a także jego wycofania z kontaktów społecznych, rozmów i spotkań. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, warto podjąć się leczenie implantologicznego, nawet pomimo jego wysokich kosztów. Aktualnie są dostępne różne rodzaje implantów, a sam proces zakładania implantu trwa szybko. Dłuższy jest proces osteointegracji, ale warto czekać na efekt. 

Implanty Kraków i ich rodzaje

Wyróżniamy kilka rodzajów implantów. Różnią się one materiałem, z którego zostały wykonane, umiejscowieniem w szczęce i sposobem jego umiejscowienia. Implanty Kraków (sprawdź https://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/)z ceramiki to najstarszy rodzaj implantów. Jest to jednak materiał bardzo kruchy i nie tak trwały, jak inne rodzaje. Implanty z tytanu są bardzo polecane ze względu na swoją trwałość. Ten materiał bardzo mocno przylega do kości szczęki oraz dobrze się z nią integruje. Ten rodzaj implantu jest obecnie stosowany najbardziej powszechnie. Implanty z dwutlenku cyrkonu są bardzo stabilne i znalazły dużą popularność w zastosowaniu jako korony zębów. W porównaniu z tytanem wrastają gorzej w szczękę i biologiczne tkanki pacjenta. 

Proces implantologii – jakie etapy wyróżniamy?

Cały proces składa się z kilku etapów. Najpierw jest planowane szczegółowe leczenie w oparciu o badanie, wywiad oraz zdjęcia tomograficzne. Następnie w znieczuleniu miejscowym lekarz wprowadza implant. Trwa to około 20 min. Później następuje proces gojenia się szczęki i osteointegracji, który trwa od 3 do 6 miesięcy. Zależy to indywidualnie od pacjenta, a także od poziomu witaminy D3 w organizmie, która sprzyja całemu procesowi. Po fazie gojenia mocuje się właściwą – widoczną protezę, czyli koronę zęba, która imituje naturalny ząb. Proteza jest dostosowana kolorystycznie do reszty uzębienia. Możemy jej używać i szczotkować tak jak naturalnego zęba co jest bardzo dużym udogodnieniem. Jeśli prowadzimy prawidłową higienę i nie palimy papierosów, raz założony implant możemy nosić do końca życia, dlatego jest to obecnie najlepsze istniejące rozwiązanie w przypadku bezzębia i braków zębowych.

Share:
https://eltying.com.pl https://swissies.pl https://powloki.com.pl