Dom i Wnętrze

Jak dobrze wykorzystać przedpokój?

Przedpokoje zazwyczaj kojarzone są z zaciemnioną częścią domu czy mieszkania, w której pozostawiamy ubrania wierzchnie oraz buty, aby udać się do innej części domu. Wiele osób nie przywiązuje specjalnej uwagi do kwestii przedpokoju, marnując jego prawdziwy potencjał. Odpowiednia aranżacja oraz wykorzystanie konkretnych modeli mebli sprawi, iż przedpokój stanie się częścią mieszkania, której na pewno nie będziemy musieli się wstydzić. Kluczowe okażą się odpowiednio meble, dodatki oraz oświetlenie.

Największym problemem każdego przedpokoju jest fakt, iż brakuje tam naturalnego światła. Siłą rzeczy konieczne jest doświetlenie pomieszczenia przy pomocy lamp. Jednak również odpowiednie doświetlanie nie jest sprawą oczywistą. Warto wykorzystać w tym celu żarówki LED lub halogenowe, najlepiej umieszczone punktowo. W tym celu warto pomyśleć o podwieszanym suficie, dzięki czemu możliwe stanie się równomierne rozmieszczenie punktów świetlnych. Wybierając konkretny rodzaj oświetlenia warto zrezygnować z kloszy czy abażurów – pomimo ich pięknego wyglądu skutecznie zmniejszają one ilość oddawanego światła.

Lustra optycznie powiększą pomieszczenie

Kiedy mamy do czynienia z niewielkimi przedpokojami warto zastanowić się nad montażem dużego lustra. Będzie ono nie tylko umożliwiało ocenę swojego wyglądu, ale przede wszystkim pozwoli na optyczne powiększenie przedpokoju. Jutro może być subtelnie podświetlone.

Najistotniejszym zagadnieniem jest dopasowanie mebli do niewielkiego pomieszczenia jakim jest przedpokój. Przede wszystkim konieczna jest odpowiedź na pytanie: co będzie przechowywane w obrębie przedpokoju? Sprawa jest ułatwiona, kiedy są to wyłącznie okrycia wierzchnie oraz obuwie. W takich przypadkach wystarczy zawieszenie eleganckiego wieszaka oraz dobranie szafek na buty. Kiedy jednak pragniemy wykorzystać przedpokój do przechowywania większej ilości rzeczy warto pomyśleć o funkcjonalnej szafie, np. z drzwiami przesuwnymi.

Szafy tego rodzaju najczęściej gotowe można dostać w sklepach meblarskich. Jeśli jednak przedpokój którym dysponujemy posiada nietypowe rozmiary konieczne będzie zamówienie szafy u doświadczonego stolarza. Pobierze on wszystkie miary i na ich podstawie wykona mebel z wybranych przez nas materiałów.

Meble tworzone przez stolarzy mają wielką zaletę – ich wnętrze możemy samodzielnie zaprojektować, a tym samym dopasować do indywidualnych potrzeb. Jednak warto pamiętać, że wielu producentów też oferuje wyjątkową różnorodność – dobrym przykładem będą tu chociażby meble Helvetia, ale nie tylko.

Share:
https://e-gardenmeble.pl/sklep-jezdziecki-wybieramy-najlepszy-kask/ https://livingspacestudio.pl/duzy-taras-na-balkonie-jak-go-urzadzic/ https://fluorognost.com/jak-tworzone-sa-szafy-na-zamowienie/