Dom i Wnętrze

Jak ożywić łazienkę w trzech prostych krokach

Nawet niewielka łazienka może stać się prawdziwym domowym SPA, jeśli tylko dasz jej szansę. Sprawdź nasze trzy proste sztuczki na ożywienie łazienki i wykorzystaj je u siebie w domu.

Porządek musi być

Nie, nie będziesz od razu potrzebować nowych mebli, bo nie tylko szafki łazienkowe nadają się do przechowywania. Nie da się jednak ukryć, że trochę nowych rzeczy się przyda. Co konkretnie możesz zrobić? Przede wszystkim pozbądź się kosmetyków stojących luzem w łazience. Możesz je poukrywać w pudełkach i koszykach – naprawdę nawet tak niewielka zmiana potrafi wprowadzić ład przestrzenny w pomieszczeniu. Warto także rozważyć zainwestowanie w wieszaczki – także na nich możesz powiesić nie tylko ręczniki, ale również koszyczki z kosmetykami. Od razu zrobi się więcej przestrzeni.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Najczęstszą zmorą w aranżacji wnętrz jest przesada, bo wiele osób wychodzi z – mylnego! – założenia, że więcej znaczy lepiej. Otóż nie! A taka postawa jest wyjątkowo zgubna zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń – jest prostą drogą do przytłoczenia przestrzeni, wprowadzenia chaosu aranżacyjnego oraz pomniejszenia i tak już niewielkiej przestrzeni. Jak z tym walczyć? Spójrz na swoją łazienkę obiektywnym okiem i zastanów się, czy rzeczywiście wszystkie sprzęty są ci potrzebne. Na pewno znajdziesz coś, co można usunąć albo chociaż ukryć z zasięgu wzroku.

Zakochaj się w zapachach

Na atmosferę w łazience wpływają nie tylko kolory i światło, ale także zapachy. Warto je więc wprowadzać do pomieszczeń. Jak to zrobić? Pomogą nam w tym chociażby mieszanki zapachowe albo aromatyzowane świeczki. Koszt żaden, a efekty od razu czuć! Innym sposobem, który także świetnie sprawdza się w łazienkach są ręcznie robione zapachowe mydełka, które dostać możemy w mydlarniach.

Share:
https://anisabutt.com/czy-biale-szafki-kuchenne-wciaz-sa-na-czasie/ Nowoczesna łazienka https://myvatn.org