Dom i Wnętrze

Jak powinny być zbudowane odpowiednie krzesła biurowe – Tychy

Nieprawidłowa pozycja siedząca zwiększa napięcie mięśni i może prowadzić do wielu schorzeń, np. kręgosłupa czy problemów z krążeniem, bólów głowy, a nawet żylaków. Dobre, to znaczy ergonomiczne krzesło biurowe pozwala kręgosłupowi przyjąć zdrową pozycję litery „S” i jednocześnie umożliwia mu dobre podparcie.

Krzesła biurowe Tychy

Szukając w tym mieście dobrego krzesła biurowego, najlepiej jest skupić się na tych obrotowych, z pięcioramienną podstawę na kółkach (to znaczy krzyżaku). Taka podstawa zapewni krzesłu stabilność, a osobie siedzącej odpowiednie podparcie. Dobre kółka posiadają zawsze mechanizm samohamowania. Podczas wyboru krzesła biurowego zawsze sprawdzić należy czy dany model posiada kółka przeznaczone do tego rodzaju powierzchni, na których będzie stać fotel. Do wyboru są najczęściej krzesła z kółkami uniwersalnymi, pokrytymi materiałem antypoślizgowym (na przykład gumą), ale również takie, które należycie pracują jedynie na wykładzinie, dywanie lub posadzce.

Komfort użytkowania

Siedzisko dobrze dopasowanego krzesła biurowego musi być na tyle głębokie, by mogło podeprzeć mniej więcej ¾ długości ud. Do tego, powinno mieć ono odpowiednią szerokość – jest to ważne szczególnie dla ludzi o trochę większych gabarytach. Trzeba zwrócić na tą szczególną uwagę, gdyż na rynku wiele krzeseł jest dość wąskich. Bardzo ważnym elementem w czasie kilkugodzinnej pracy przy biurku, są także podłokietniki, gdyż podparcie ramion ma kluczowe znaczenie dla stanu kręgosłupa. Jeśli zaś chodzi o oparcie krzesła, najlepiej jest kiedy sięga ono powyżej łopatek i dobrze podpiera plecy (jest to ważne w przypadku wielogodzinnego siedzenia przed monitorem). Co więcej, oparcie zawsze powinno być odpowiednio wyprofilowane. Kręgosłup musi znajdować się w wygodnej dla niego pozycji „S”. Szczególnie ważne jest uwypuklenie oparcia na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Dodatkowe elementy

Kiedy w grę wchodzą krzesła biurowe Tychy proponują wiele udogodnień, które są komfortowe, ale nie zawsze konieczne. Ich wybór zależy wtedy od indywidualnych preferencji. Są to elementy takie jak:
– podkolannik – czyli regulowane wsparcie kolan, pozwalające zachować kąt prosty pomiędzy udami a podudziem (co sprzyja odpowiedniej postawie ciała),
– zagłówek – pozwalający na oparcie głowy i chwilowe odprężenie,
– stolik – przykręcany i obrotowy; sprawiający, że krzesło biurowe staje się niejako przenośnym stanowiskiem pracy.
Przed zakupem krzesła biurowego zawsze trzeba sprawdzić jego wymiary i opisane wcześniej parametry.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z krolmeble.pl/.

Share:
https://catapultconsultingsolutions.com https://ccf-cccv.org https://infozrodlo.com.pl