Dom i Wnętrze

Jak stworzyć odpowiedni nastrój i klimat w ogrodzie?

Istnieje wiele sposobów na wydobycie magii z ogrodu podczas letnich wieczorów. Jednym z nich jest zamontowanie podkreślających urok tego miejsca lamp ogrodowych. Można zdecydować się na kompletną instalację lub oświetlenie bezprzewodowe.

Oświetlenie bez instalacji

Jeśli chcemy cieszyć się pięknie oświetlonym ogrodem, bez zużycia prądu, wtedy powinniśmy zainwestować w lampy solarne. Dzięki zainstalowanym panelom słonecznym w ciągu dnia magazynują energię w akumulatorkach, a następnie wykorzystują ją nocą. Dużym ułatwieniem jest brak konieczności montowania instalacji elektrycznej w ogrodzie.

Zależnie od technologii wykonania, mogą po naładowaniu emitować światło przez 3-12 godzin. Najdłużej świecące modele, wyposażone są w czujnik zmierzchowy, który samoczynnie wyłącza lampę wraz z nastaniem dnia.

Instalacja elektryczna w ogrodzie

Jeśli światło emitowane przez lampy solarne nie jest wystarczające, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie instalacji elektrycznej z stałymi źródłami oświetlenia.

Lampy ogrodowe są niezbędne przy wejściu do domu, wzdłuż ścieżek oraz na schodach, warto więc zastanowić się jak odpowiednio oświetlić te miejsca. Wzdłuż chodników można zamontować źródła światła, wbudowane w nawierzchnię, tak by można było po nich swobodnie chodzić. Ładne efekty może dać również światło odbijające się od pni i konarów drzew.

Share:
https://3d-developer.com/system-jakosci-ifs-dla-przedsiebiorstw/ Stylowe meble łazienkowe Białe meble kuchenne z połyskiem