Ciekawe

Jak wybrać buty narciarskie damskie?

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybranie butów narciarskich nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić najbardziej istotne kwestie. Jakie cechu powinny mieć zatem buty narciarskie damskie?

Długość

Należy mieć świadomość, że rozmiar omawianych butów narciarskich wykorzystuje skalę mondo. W najprostszym możliwym ujęciu jest ona wyrażona w centymetrach. Warto wiedzieć, że wspomniany rodzaju butów musi być bardzo dokładnie dopasowany do kobiecych stóp. Godny uwagi jest fakt, że ponad 75% pań zaopatruje się w buty o dwa rozmiary większe.

W jaki sposób powinno się zatem dokonać zmierzenia stóp? W pierwszej kolejności należy przyłożyć kartkę papieru do ściany i położyć na niej stopę. Oczywiście pięta powinna być oparta o ścianę. Należy również ugiąć kolano, a następnie obrysować kształt stopy. Trzeba zmierzyć odległość od ściany do najdalej położonego punktu. W ten sposób kobieta otrzyma swój rozmiar mondo.

Szerokość

Z kolei szerokość butów narciarskich jest mierzona w najszerszej części stopy. Klientka nie powinna mieć większych problemów ze znalezieniem tego wymiaru. Wystarczy bowiem bardzo dokładnie obrysować stopę. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że przy wyborze szerokości buta kobieta powinna uwzględnić poziom precyzji, jakiej będzie potrzebowała w trakcie zjeżdżania na nartach.

Godny uwagi jest fakt, że bardzo wąskie buty narciarskie damskie przeznaczone są dla zawodników. Z kolei wąskie obuwie najlepiej sprawdzi się w przypadku narciarek, które preferują precyzję ponad komfort.

Zdefiniowanie stylu narciarstwa

Kobieta powinna wybrać buty, które będą odpowiadały jej stylowi jazdy. Warto wiedzieć, że kryteria wyboru omawianych produktów nie będą identyczne dla pań, które jeżdżą na zupełnie innym poziomie. Należy mieć świadomość, że byty przeznaczone do rekreacyjnej jazdy przeważnie są bardzo łatwe w użyciu i elastyczne. Z kolei przedstawicielki płci pięknej jeżdżące na wysokim poziomie powinny postawić na sztywne obuwie.

Panie dzięki temu będą mogły liczyć na zdecydowanie lepszą kontrolę. Warto zaopatrzyć się w buty z wysoką cholewką. Nie jest rekomendowane przy wyborze sugerowanie się najniższą ceną. Bardzo często wystarczy dołożyć 100 złotych, by cieszyć się kilka razy lepszymi butami narciarskimi. Panie powinny kupować tylko modele znajdujące się w ofercie znanych firm.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/damskie-cat-20.

Share:
https://etapolska.pl/kask-do-jazdy-konnej-czy-toczek/ https://cream-browser.net/certyfikat-ifs-niezbedne-informacje/ https://m34.pl/komfort-podczas-jazdy-konnej-jakie-elementy-ubioru-wybrac/