Dom i Wnętrze

Jak wybrać meble, które urozmaicą wnętrze i zapewnią wysoki standard?

Poszukiwania mebli do mieszkania czy domu mogą trwać miesiącami – zazwyczaj brak szybkiej decyzji wynika z kilka czynników. Pierwszym jest olbrzymia oferta wszystkich sklepów meblowych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Drugi problem to oczywiście nasz gust – często zamiast kierować się rozsądkiem szukamy mebli, które widzieliśmy w zagranicznych katalogach i które chętnie widzielibyśmy w naszych salonach, kuchniach. Kolejnym czynnikiem jest poszukiwanie niskich cen. Producenci mogą zaoferować nam atrakcyjne rabaty, promocje czy zniżki.

Wysoka jakość, czyli co powinno być dla nas priorytetem!

Najistotniejszym zagadnieniem podczas poszukiwania mebli to oczywiście to, z jakich materiałów są one wykonane i czy materiały te zapewnią meblom trwałość. Obecnie najchętniej wykorzystywanym tworzywem są płyty meblowe, dostępne w różnych grubościach. To, co jednak powinno przykuć naszą uwagę, to fronty. Jakie fronty wybrać, aby faktycznie były one odporne na uszkodzenia?

Producenci są w stanie stworzyć dla nas meble w praktycznie każdym kolorze, a ich faktura niemal identycznie może przypominać drewno. Warto jednak skupić się na detalach: czy front ma być gładki, czy chropowaty, błyszczący czy matowy. Kluczowy jest również kolor. W zależności od wyboru frontu zależy, czy światło w kuchni będzie odbijane od powierzchni mebla. Warto pamiętać, że gładkie fronty przyjdzie nam czyścić znacznie łatwiej niż powierzchnie o nierównomiernej strukturze. Wybierając jednak gładkie i lśniące powierzchnie, szczególnie w jasnych kolorach musimy pamiętać, że bardzo szybko zaczniemy zauważać na nich odciski palców czy niewielkie plamy. Rodzaj tworzywa i jego wykończenie ma znaczenie nie tylko w kuchni – to także istotne w salonie, w sypialni. Wiele osób zastanawia się nad szafą – podpowiadamy jaka szafa do sypialni okaże się najlepsza.

Sypialnia – miejsce relaksu i spokojnego snu

Architekci i dekoratorzy wnętrz są zgodni: sypialnia nie musi być urządzona w stonowanych kolorach. Ważne jest, aby to pomieszczenie było dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli cenimy klasyczne rozwiązania zalecane jest wykorzystanie drewna. Inwestowanie w meble z litego drewna może okazać się strzałem w dziesiątkę: pomimo wysokich cen tworzywo to na długo zachowuje swój urok. Jeśli marzy nam się sypialnia w jasnych kolorach zdecydowanie kupmy szafy i szafki nocne w bieli. To jednak nie kolor jest tu najistotniejszy – sypialnie nierzadko są miejscem, w którym przechowujemy nasze ubrania. Wybierając więc szafy i komody miejmy na względzie przede wszystkim to, aby były one pojemne! Wielu producentów zaoferuje nam możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza szafy – dzięki temu sami określimy ilość miejsca na kolejne komory, wieszaki.

 

 

Share:
https://myvatn.org https://034548.org/nowoczesne-okna-na-wyciagniecie-reki/ Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem