Biznes

Jak zachęcić zbuntowanego nastolatka do czytania książek?

W ostatnich latach poziom czytelnictwa gwałtownie spada. Dotyczy to szczególnie młodzieży, która wolny czas woli spędzać wpatrując się godzinami w ekran monitora lub telewizora. Pozwalając nastolatkowi na zastępowanie lektur ekranizacjami, pozbywasz go szansy na rozwój. Sprawdź, jak zachęcić nastoletniego syna czy córkę do sięgania po lekturę z przyjemnością.

Przyjemne z pożytecznym

Na rynku pojawiły się kursy, które w przyjemny i przystępny sposób uczą metody szybkiego czytania. Co więcej, kurs przełamuje niechęć do czytania – twoje dziecko samo będzie sięgało po obszerne tomy, które do tej pory były zmorą na lekcjach języka polskiego. Szybkie czytanie dla dzieci i młodzieży daje fenomenalne efekty w szkole, poprzez wpływanie na koncentrację, redukcję stresu i wzmożenie chęci do nauki, nawet przedmiotów ścisłych.

Korzyści w życiu prywatnym

Kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki działa nie tylko na szkolne życie nastolatków. Udowodniono, że nabyte umiejętności budują lepszą samoocenę dziecka, rozwijają jego pewność siebie i komunikatywność.

Share: