Zdrowie i Uroda

Jak zrobić idealny menicure i pedicure?

Manicure pedicure to zabiegi kosmetyczne popularne wśród pań, ale również i panów. Pierwszy z nich dotyczy paznokci u dłoni, natomiast drugi – u nóg.

Rodzaje zabiegów kosmetycznych dłoni i stóp

Rozróżnia się trzy zabiegi manicure oraz pedicure – kosmetyczny, leczniczy, a także biologiczny. Manicure pedicure to swego rodzaju pielęgnacja o własną urodę. Dzięki nim, kobiety (oraz mężczyźni) czuje się niezwykle, gdy może mieć na własnych paznokciach swój ulubiony kolor. Należy wciąż pamiętać, że odpowiednio zadbane paznokcie to wizytówka pań oraz panów.

Zabiegi kosmetyczne paznokci mogą być wykonywane w domu indywidualnie, jednak najlepszym wyjściem jest wizyta w specjalistycznym gabinecie, gdzie manicure oraz pedicure zostaną wykonane w należyty i profesjonalny sposób przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Wówczas istnieje pewność, że będą one należycie zadbane.

Modne wzory oraz kolory.

Kolorów lakierów jest niezwykle dużo. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią barwę, które są dostępne w warunkach pastelowych, a także i niezwykle żywych i mocnych. Zazwyczaj bardzo ciężko jest spotkać podobny kolor u drugiej osoby ze względu na bardzo dużą ilość oferowanych barw i firm je produkujących.

Gabinety kosmetyczne oferują również nakładanie dowolnych wzorów na paznokcie, których osoba nie mająca umiejętności nie jest w stanie sama zrobić. Są one dobierane do preferencji klienta i wymagań. Lakiery stosowane u kosmetyczki są wysokiej jakości i trwałe, dzięki czemu nie zniszczą się przy pierwszej okazji. Gdy ktoś zdecyduje się jednak na manicure i pedicure w domu – musi odpowiednio dobrać lakier.

Specjalistyczny sprzęt ważnym etapem na drodze do pięknych paznokci.

Należy zapamiętać, że pielęgnacja paznokci to również umiejętne usuwanie skórek oraz odpowiednie przycinanie ich. Podczas manicure i pedicure powinno stosować się na przykład pilniczki szafirowe oraz piaskowe, polerki, odżywki czy też odpowiednie patyczki oraz środek zmiękczania oraz usuwania skórek.

Jeśli skórki zostaną przycięte nieumiejętnie – będą szpecić dłonie i stopy. Na koniec każdy może pomalować paznokcie lakierem – kolorowym, bądź też bezbarwnym – w zależności od preferencji zainteresowanego.

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Share:
https://carnivorous-plants.pl https://annbradforddesign.com https://ultimate-demi.org