Jaki klej do suporeksu?

Niezależnie od tego, czy będziesz dostawiał ściankę, czy budował cały dom, koniecznie musisz wybrać dobry klej do suporeksu. Jakie powinien mieć cechy?

Beton komórkowy to dość specyficzny produkt. Jest gładki i równy. Przy niewielkim nakładzie sił można zbudować z niego wyjątkowo proste ściany, zaś zużycie kleju do pianiaków zniwelować do niezbędnego minimum. Oczywiście pod warunkiem, że właściwości zaprawy cienkowarstwowej na to pozwalają.

Klej do gazobetonu

Zaprawy klejące do bloczków z betonu komórkowego swoimi cechami rzeczywiście bardziej przypominają klej, niż zaprawę murarską. Po pierwsze właściwie rozmieszane, tworzą wyjątkowo gładką i jednorodną masę. Uzyskano to dzięki dodaniu specjalnie opracowanych modyfikatorów, które przy okazji podnoszą również wytrzymałość spoiny.

Po drugie posiadają bardzo dużą przyczepność początkową. Oznacza to, że praktycznie natychmiast wiążą ułożony bloczek. Oczywiście zawsze dopuszczalne są drobne korekty położenia, ale już pierwszy kontakt z klejem unieruchamia pustaki.

Temperatury

Szeroki zakres temperatur stosowania do kolejna istotna cecha, jaką ma dobry klej do suporeksu Cena często dużo mówi o tym parametrze. W przeciwieństwie do klasycznych zapraw, producenci klejów do suporeksu raczej nie polecają dodawania do swoich produktów plastyfikatorów niskotemperaturowych. Mogą one osłabić wytrzymałość spoiny.

Tymczasem dobrej jakości klej do gazobetonu można stosować w temperaturze zaledwie 5 stopni Celsjusza. Przy czym wygodnie rozprowadza się nawet w 25 i więcej stopniach.

Kontrola jakości

Najlepsi producenci klejów do suporeksu regularnie badają właściwości swoich towarów w specjalistycznych laboratoriach. Dzięki temu nie tylko zachowują doskonałą powtarzalność kolejnych partii, lecz również mogą bezpiecznie wprowadzać ulepszenia.

Klej do suporeksu cena

Wszystkie te aspekty wliczone są oczywiście w cenę. W branży budowlanej, w której panuje dosyć spora konkurencja, od czasu do czasu pojawiają się produkty, których cena szokuje.

Nie dajmy się jednak nabrać. Wysoka jakość po prostu musi kosztować. Nie oszczędzi się na wodzie i cemencie, lecz właśnie na specjalistycznej chemii, która sprawia, że lepszy klej do gazobetonu ma tak świetne parametry. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości towar od sprawdzonego producenta. Wszak dom buduje się na lata.

Share: