Dom i Wnętrze

Jaki kształt stołu do jadalni wybrać?

Patrząc parę lat wstecz jadalnia był pomieszczeniem głównie przeznaczonym do spożywania posiłków, z biegiem czasu okazało się, że w jadalni kumuluje się większość spraw rodzinnych: organizacja drobnych przyjęć lub spotkań z przyjaciółmi, odrabianie lekcji domowych, rozmowy przy kawie z członkami rodziny czy też wspólne zabawy. Stół jest jednym z głównym elementów wyposażenia jadalni, który pozwoli na wykonywanie powyższych czynności w sposób funkcjonalny oraz praktyczny. Jaki wybrać kształt stołu aby spełniał on nasze wymagania oraz potrzeby?

Kwadratowy, owalny, okrągły…

Głównym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru kształtu stołu do jadalni jest wielkość metrażu pomieszczenia. Często okazuje się, że stół który chcielibyśmy kupić jest za duży. Obecnie na rynku ogromną popularnością cieszą się:

  • Stoły prostokątne, które są najbardziej komfortowe i często stanowią element wyposażenia tradycyjnych jadalni. Jednak aby móc pozwolić sobie na jego na zakup pomieszczenie musi mieć duży metraż.
  • Stoły owalne lub okrągłe stosowane są w jadalniach o mniejszej powierzchni. Dodatkowym atutem jest brak ostrych kantów, które są przyczyna częstych urazów.

Tworzywo, z jakiego jest wykonany stół, ma przede wszystkim znaczenie aranżacyjne. Często zmieniające się trendy sprawiają, że na rynku pojawiają się różne materiały, które nie koniecznie okazują się wytrzymałe. Ponadczasowe oraz trwałe okazują się drewniane stoły do jadalni, które nie wychodzą z mody.

Share:
https://ocwebmarketingsolutions.com/lezak-ogrodowy-z-poduszka-mebel-idealny/ https://livingspacestudio.pl/slodkosci-na-stolach-czy-musimy-na-nie-uwazac/ https://eidola.org/praktyczny-salon-na-tarasie-propozycje-aranzacji/