Ciekawe

Jakie kupić kije do golfa?

Każda osoba, która choć raz grała w golfa wie, jak dużą różnicę może zrobić odpowiednio dobrany zestaw kijów golfowych. Ich budowa, materiał i jakość wykonania mogą albo uprzyjemnić grę, albo wręcz przeciwnie – sprawić, iż wizyta na polu golfowym wcale nie będzie kojarzyć się nam z przyjemnością. Warto zatem zainwestować w takie kije golfowe, które przysporzą nam frajdy i przyjemności. Jakie kije golfowe zatem kupować?

Inny kij do innego uderzenia

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym iż rodzaj kija uzależniony jest od rodzaju uderzenia, które chcemy wykonać. Mowa tu o podłożu, o odległości i o naszych indywidualnych upodobaniach i zdolnościach. W torbie golfisty znajdować powinno się od kilku do kilkunastu kijów golfowych. Wśród nich nie powinno zabraknąć takich kijów jak: drivery, chippery, fairway woody, kije wedge, puttery orazj kije typu driving irons.

Producenci kijów golfowych

Wśród znanych marek sportowych, które oferują w swoim asortymencie produkty dla golfistów wymienić można zarówno bardzo znane marki, jak i tych nieco mniej znanych producentów. Można na przykład kupić kije golfowe – golfteam znanej na całym świecie marki. Jest to producent popularny praktycznie wśród miłośników wszystkich dyscyplin sportowych, w tym zatem także i golfa. Inną znaną marką jest na przykład Wilson, który kojarzony jest jednak głównie z tenisem.

Inne popularne marki, których kije golfowe dostępne są w sklepach sportowych to na przykład: Scotty Cameron, Taylor Made, Spalding (kojarzony głównie z koszykówką), Cleveland Golf, MKids, MD Golf czy należąca do amerykańskiego koncernu Nike Golf.

Kije do golfa – ceny

Trudno mówić o jakimś konkretnym zakresie cen związanych z asortymentem przeznaczonym dla miłośników golfa. Nie jest jednak wielką tajemnicą, iż sport ten jest dość drogą rozrywką. Związane jest to zresztą nie tylko z samym sprzętem, ale także cenami na które trzeba się nastawić w poszukiwaniu klubu golfowego. Kije do golfa nie muszą jednak być aż tak drogie, by zapewnić nam rozrywkę i rekreację na poziomie amatorskim. Ceny kijów do golfa to zazwyczaj wydatek około kilkuset złotych. Można także zakupić całe zestawy kijów golfowych – tańsze zestawy nabyć można już za około tysiąc złotych. Droższe zestawy mogą zaś osiągać ceny aż do kilkunastu tysięcy.

Warto korzystać także z wyprzedaży oraz promocji, na które natknąć można się co jakiś czas w sportowych sklepach. Dobrze jest porównać ceny – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i ich internetowych odpowiednikach. To pomoże zaoszczędzić pieniądze.

Share: