Zdrowie i Uroda

Jakie leczenie rekomenduje stomatolog

Statystyczny Polak raczej unika wizyt u stomatologa. Nie chodzi jednak o oszczędności i koszt samego leczenia. Ważniejsze jest to, że wizyta u stomatologa kojarzy się z bólem i nieprzyjemnym borowaniem.

Kiedy na pierwszą wizytę do stomatologa

Już kilkuletnie dzieci należy zabrać do stomatologa na pierwszą wizytę. To wówczas mogą one się przyjrzeć, jak wygląda gabinet stomatologa, mają również okazję poznać sprzęt stomatologiczny. Często pierwsza wizyta odbywa się bez konieczności leczenia – stomatolog pokazuje jedynie, czym się zajmuje, czasem wykona dziecku mało inwazyjny, zupełnie bezbolesny zabieg w postaci lakierowania zębów. To właśnie przebieg pierwszej wizyty u stomatologa przekłada się na to, jak dorośli podchodzą do wizyt obowiązkowych. Do stomatologa warto chodzić regularnie, raz na pół roku. Wizyta u stomatologa jedynie wtedy, gdy pacjent odczuwa ból, zawsze będzie się kojarzyć z bolesnym wierceniem.

W czym pomaga nowoczesna stomatologia

Leczenie bez bólu – z tym najczęściej kojarzy się stomatolog Kraków coraz częściej korzysta z nowoczesnych metod leczenia zachowawczego bez bólu. Takie usługi, czyli leczenie w znieczuleniu miejscowym, są już swoistym standardem. Niektórzy stomatolodzy idą dalej, rekomendując leczenie w znieczuleniu ogólnym, popularnie nazywanym leczeniem pod narkozą. W czasie zabiegu pacjent może się poddać leczeniu dowolnej liczby zębów, nie będzie również odczuwał bólu. Za zmniejszenie nieprzyjemnych odczuć związanych z borowaniem odpowiadają także nowoczesne żele, po które sięga coraz częściej stomatolog Kraków może już leczyć zęby korzystając z tej metody. Jest ona bardzo nowatorska i oferowana jedynie w wybranych gabinetach.

Nie tylko protetyka

Przez wiele lat gabinety stomatologiczne kojarzyły się głównie z leczeniem lub też z wyrywaniem zębów, a do gabinetu pacjenci przychodzili również wtedy, gdy pojawiała się potrzeba wstawienia brakującego zęba z wykorzystaniem protez zębowych, mostów czy koron. Obecnie oprócz tradycyjnych metod protetyka oferuje także możliwość wstawiania implantów, czym zajmuje się wielu stomatologów. Jeśli marzeniem pacjenta jest piękny uśmiech, wówczas w zaciszu gabinetu stomatologicznego można wybielić szkliwo wykorzystując światło specjalnych lamp oraz wyprostować zgryz wykorzystując licówki.

Wybierając się do stomatologa w Krakowie można również zadbać o wygląd zębów. W niektórych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie leczenia ortodontycznego, u innych pacjentów stomatolog pomaga w utrzymaniu dziąseł w odpowiednim stanie, aby zapobiegać paradontozie w przyszłości.

Artykuł powstał we współpracy z gabinetem stomatologicznym https://dental-team.pl/

Share:
https://poznajauditt.pl/drzwi-tarasowe-podnosno-przesuwne-idealne-do-domow/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/ Piękne kuchnie