Motoryzacja

Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać?

Po polskich drogach przemieszcza się coraz więcej motocykli. Nie powinno to dziwić – miłośników jednośladów przybywa, a ta forma podróżowania daje wiele satysfakcji i przyjemności. Zanim jednak odkręcimy manetkę gazu, warto pamiętać o tym, jak ważne jest ubezpieczenie motocykla. Jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe, a jakie możemy wybrać dodatkowo?

 

OC – obowiązkowe ubezpieczenie motocykla

Obowiązkiem posiadaczy motocykli jest wykupienie polisy OC. Jest to ubezpieczenie motocykla, które pozwala na legalne poruszanie się po polskich drogach. Ubezpieczenie OC jest jednym z najczęściej sprzedawanych przez ubezpieczycieli. Polisa ta ma w zamyśle chronić innych użytkowników drogi. W przypadku kolizji czy wypadku, sprawca nie musi pokrywać szkód z własnej kieszeni – wszelkie szkody pokryje wykupiona polisa. Brak polisy sprawia, że konieczne będzie samodzielnie opłacenie roszczeń. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla w formie OC? Okazuje się, że cena nie jest stała. Wynika ona m.in. z miejsca rejestracji motocykla, ale również wieku posiadacza, marki i pojemności baku maszyny. Możliwe jest zmniejszenie składki poprzez wykorzystanie uzbieranych zniżek za bezkolizyjną jazdę w latach poprzednich.

 

Ubezpieczenie motocykla – dodatkowe opcje

Ubezpieczenie motocykla to nie tylko ubezpieczenie OC. Coraz większa ilość posiadaczy motocykli decyduje się na zakup ubezpieczenia autocasco. Pozwala ono na ochronę motocykla w razie kolizji, uszkodzenia czy szkody całkowitej. Autocasco daje możliwość wyboru zakresu ochrony – dzięki temu polisa może być idealnie dopasowana do konkretnych potrzeb. Warto pamiętać, że im szerszy zakres ochrony, tym wyższa cena polisy. Inną formą ochrony może być assistance, czyli polisa pozwalająca na korzystanie z pomocy drogowej.

Share:
https://iee802.org/atrakcje-czekajace-na-turystow-w-tureckim-kemer/ https://gethotels.pl https://catapultconsultingsolutions.com