Biznes

Jakie usługi transportowe najczęściej poszukujemy?

Z najnowszych statystyk bardzo jasno wynika, że najpopularniejsza usługą transportową w naszym kraju jest przewóz samochodowy. Mowa tutaj zarówno o transporcie krajowych, jak i również zagranicznym. Przewóz osób na trasach międzynarodowych okazał się wspaniałym biznesem, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują właśnie takie usługi transportowe warszawa.

Transport krajowy, czy transport międzynarodowy?

W przeprowadzonych badań wynika, że Polacy zdecydowanie częściej poszukują transportu krajowego – 55%. Warto wspomnieć również i o tym, że 25% głosów dotyczy importu do Polski, a jedynie 14% eksportu różnorodnych towarów. Największa liczba zleceń, jeżeli chodzi o eksport towaru dotyczy Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Francji. Do Polski najwięcej importujemy z Niemiec, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.

Co transportują Polacy?

Największą popularnością w naszym kraju cieszy się transport samochodów ok. 16% oraz przewóz palet oraz różnorodnych towarów na paletach – 14%. Warto wspomnieć również i o tym, że Polacy bardzo dużo transportują również materiały wykończeniowe oraz budowlane – 11%. Do naszego kraju sprowadza się również bardzo dużo mebli, ubrań, sprzętu AGD oraz maszyn. Jeżeli chodzi o przeprowadzki, to usługi transportowe warszaw w tym przypadku wynoszą jedynie 3,5%.

Czym transportują Polacy?

Bardzo ważną kwestią jest nie tylko to co transportujemy, ale również czym transportujemy. Z przeprowadzonych badań wynika, że w naszym kraju zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się busy towarowe. Było to bardzo łatwe do przewidzenia z racji tego, że na naszym rynku w ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują właśnie przewóz busami. Odrobinie mniejszą popularnością cieszy się takie nadwozia jak np. plandeka, firanka, czy mega. Według badań wynika również, że nasi rodacy najrzadziej korzystają z cystern oraz silosów.

Osoby, które chcą w najbliższym czasie założyć własną firmę gospodarczą i prowadzić profesjonalne usługi transportowe warszawa, powinny jak najdokładniej zapoznać się z rynkiem, ponieważ jest on bardzo skomplikowany i co najważniejsze dość często się zmienia. Coraz więcej Państw otwiera swoje granice handlowe, dlatego też warto zainteresować się nie tylko transportem krajowym, ale przede wszystkim transportem międzynarodowym, na którym można dzisiaj zarobić naprawdę bardzo niezłe pieniądze. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest oczywiście inwestycja w potężną flotę busów.

Share: