Ciekawe

Jakie zalety mają czujniki magnetyczne?

Nowoczesne czujniki magnetyczne mają bardzo wiele zalet, dlatego też znalazły one szerokie zastosowanie w wielu branżach. Proste i bardzo użyteczne detektory magnetyczne największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim w wymagającej branży motoryzacyjnej.

Jak działają czujniki magnetyczne?

Oryginalny czujnik magnetyczny wbrew pozorom to bardzo proste urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje opiera się na działaniu pola magnetycznego. Warto wspomnieć również o tym, że producenci oferują wiele różnorodnych modeli czujników magnetycznych, których mechanizm działania może nieco się różnić.

Najprostsze i najtańsze czujniki magnetyczne reagują w momencie, gdy w ich zasięgu pojawi się pole magnetyczne. Można znaleźć także urządzenia, które wykorzystują układ magnesu i kontaktonu.

Szerokie zastosowanie

Precyzyjne czujniki magnetyczne jak wspomniano we wstępie idealnie sprawdzą się w wielu różnorodnych zastosowaniach przemysłowych. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można wykryć przedmioty, ich ruch oraz szybkość. Wiele czujników zaprojektowanych jest w taki sposób, aby można było błyskawicznie ustalić pozycję danego przedmiotu. Głównym zadaniem czujników jest oczywiście regulowanie poszczególnych elementów maszyn i urządzeń.

Warto wyraźnie zaznaczyć, że nowoczesne czujniki magnetyczne wykorzystywane są nie tylko jako jeden z elementów współczesnej automatyki przemysłowej. Coraz częściej można spotkać zaawansowane czujniki, które wykorzystywane są w typowych rozwiązaniach użytkowych. Mowa tutaj między innymi o czujnikach, które odpowiadają za kontrolę zamknięć, czy też za otwieranie drzwi i okien.

Dlaczego warto postawić na czujnik magnetyczny?

Oryginalny czujnik magnetyczny od renomowanego producenta ma bardzo wiele atutów, dlatego też może śmiało rywalizować z konkurencyjnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Największą zaletą w porównaniu do czujników indukcyjnych jest oczywiście niespotykana uniwersalność i bardzo szerokie pole działania. Czujnik magnetyczny bardzo dobrze radzi sobie z wykrywaniem pola magnetycznego przez materiały o bardzo dużej grubości. W dużej mierze to właśnie dzięki magnetycznym czujnikom można dokładnie sprawdzić, czy w torbach i walizkach transportowane są metalowe przedmioty.

Nowoczesny czujnik magnetyczny może pochwalić się bardzo dużą odpornością na wysokie temperatury, dlatego też bez problemu można go wykorzystać w wymagających warunkach przemysłowych. Olbrzymia popularność wynika także z dużej dostępności i atrakcyjnej ceny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Czujniki magnetyczne.

Share: