Kamera sportowa dla narciarzy

Od kilku lat narciarstwo stało się bardzo modnym sportem zimowym. Praktycznie codziennie tysiące rodaków wyciągają z szaf i pawlaczy narty lub snowboard i ruszają w towarzystwie znajomych na niczym nieskrępowane szusowanie po białych trasach. I często zabierają ze sobą aparaty i coraz modniejsze kamery sportowe kupione w sklepach z tej okazji.

Czy warto nagrywać pierwsze kroki na nartach?

Początkujący narciarze, nawet ci stawiający na nartach pierwsze kroki często wpadają na pomysł, aby nagrywać swoje pierwsze dokonania nawet te na oślich łączkach czy podczas zjazdu z szerokich, niebieskich tras.

Mają sporo racji w tym sposobie myślenia, ponieważ dobra kamera uchwyci każdy błąd początkującego i nie tylko narciarza a jak wiadomo – najlepiej uczyć się na błędach.
Naszym zdaniem można zdecydować się nagrywać pierwsze kroki na nartach, ale nie to jest najważniejsze – najważniejszy jest odpowiednio do tego wyzwania dobrany sprzęt, taki aby nie absorbował początkowo jego uwagi, a w przypadku wywrotki zapewnił bezpieczeństwo zarówno sobie jak i narciarzowi.

Kamery dla narciarzy

Jaka kamera dla początkującego narciarza?

Bardzo wiele zależy od funduszy którymi dysponujemy. Sklepy internetowe oferują różnego rodzaju kamery i ciekawe modele rozpoczynają się od 200 złotych brutto.Ich przykładową ofertę możesz zobaczyć tutaj – http://techsat24.pl/kamery-sportowe

Jeśli jednak chcemy nieco doinwestować, możemy zainteresować się modelami kamer sportowych w rodzaju Tracer SJ-4000 czy Overmax Activecam 3.2 , które nie tylko zapewniają doskonały obraz, ale są wodoodporne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Pomimo tego wożąc kamerę sportową przyczepioną do kasku należy być cały czas czujnym i przykładać dużo uwagi do tego aby nie spowodować kolizji z innym narciarzem.
Siły, które działają wówczas na przyczepioną do kasku kamerkę sportową są naprawdę bardzo duże, a ryzyko uderzenia w innego narciarza, czy bliższego kontaktu ze ostrym ślizgiem narty może sprawić, że to kosztowne urządzenie może ulec szybkiemu uszkodzeniu.

Tym, którzy na nartach pierwsze kroki maja już dawno za sobą możemy zarekomendować zakup bardziej zaawansowanych technicznie kamer sportowych firmy Go Pro, JVC czy Sony.

 

Materiał przygotował Sklep Internetowy TechSat24.pl

Share: