Ciekawe

Kask do jazdy konnej czy toczek?

Odpowiednie nakrycie głowy jest niezbędnym elementem stroju każdej osoby wsiadającej na konia. W sklepach z artykułami dla jeźdźców znaleźć możemy dwa rodzaje tego typu produktów: toczki oraz kaski do jazdy konnej. Który z nich najlepiej sprawdzi się podczas uprawiania sportu? Sprawdź nasze rady!

Toczek? Niekoniecznie

Jazda konna jest niebezpiecznym sportem, którego uprawianie może stać się źródłem poważnych kontuzji. Upadek z pędzącego konia może być szczególnie niebezpieczny dla głowy. Dla każdej osoby próbującej swoich sił w jeździectwie priorytetem powinno być solidne zabezpieczenie tej części ciała. Niestety, toczek funkcji ochronnej nie spełnia. Toczki wykonane są przeważnie z cienkiej warstwy włókna szklanego, które przy silniejszych uderzeniach zazwyczaj pęka. Ponadto, klasyczny toczek nie ma tak zaawansowanej regulacji jak kask. Jego rola sprawdza się raczej do ozdoby dodającej jeźdźcowi klasy.

Kask do jazdy konnej gwarancją bezpieczeństwa

Jedynym elementem mogącym skutecznie ochronić głowę przed poważnymi skutkami upadku jest kask do jazdy konnej. Kask powinien być idealnie dopasowany do obwodu głowy, dlatego każda osoba jeżdżąca konno powinna zainwestować w swoje własne, idealnie dopasowane nakrycie. Dobre kaski uznanych producentów posiadają atest potwierdzający, że ich budowa jest zgodna z obowiązującą normą bezpieczeństwa (VG1 01.040 2014-12). Solidne kaski są lekkie,  a jednocześnie wytrzymałe. Twarda skorupa wyściełana jest od wewnątrz miękkim materiałem amortyzującym i zwiększającym komfort użytkowania. Ważne jest, żeby nakrycie głowy posiadało otwory wentylacyjne. Podczas wizyty w specjalistycznym sklepie najlepiej skorzystać z pomocy eksperta, który dobierze model do Twojej budowy anatomicznej i potrzeb.

Share:
https://infowiesci.com.pl/sklep-jezdziecki-z-produktami-dla-koni/ https://funniestfemale.com/obrazy-w-sklepie-internetowym/ http://baoqieateri.com/jak-wybrac-kask-do-jazdy-konnej/