Ciekawe

Kawiarnia otwarta na świat

Kawiarnia otwarta na świat

Wpaść do kawiarni tylko na moment, żeby na szybko napić się wzmacniającej kawy. Albo rozsiąść się tam na długie godziny, żeby w miłym towarzystwie pić spokojnie ulubione macchiato, słuchając przy tym muzyki granej na żywo. A może zaszyć się z książką, której lekturę odkładaliśmy w nieskończoność, w kawiarnianym zakątku z fotelem uszakiem i lampą stojącą? Sposobów korzystania z kawiarnianej przestrzeni jest chyba tyle, ile osób odwiedzających to miejsce. Nowoczesne kawiarnie próbują za nimi nadążyć i otwierają się na świat. W sensie metaforycznym i dosłownym, kiedy to wnętrze kawiarni zyskuje przedłużenie w postaci strefy ogrodowej, balkonu, tarasu, werandy czy patio.

Kawiarnia czy ogród?

Wyobraźmy sobie najpiękniejszą chwilę w trakcie męczącego dnia, na przykład takiego, kiedy  w pracy mnożą się zadania do wykonania, a w domu szykuje się kolejna sprzeczka. Może taką chwilę spędzimy na rozkosznym ogrodzie kawiarnianym, gdzie zapomnimy o troskach codzienności, delektując się pyszną kawą? Coś prostego i zarazem coś doskonałego, co wiele kawiarni czyni swoją specjalnością. Kawiarnie otwierają się na otoczenie, jeśli tylko jest taka możliwość i jeśli okolica ma w sobie urok. To otwarcie na świat niekiedy bywa totalne, gdy kawiarnia wychodzi na wielki ogród. Gdy to ogród właściwie jest kawiarnią samą w sobie. Miejscem, które przyciąga gości. Samo wnętrze zaś staje się wówczas poniekąd dodatkiem.

Ekskluzywne stoły do kawiarni

Kawa wypita w bajkowym ogrodzie w stylu angielskim, jakby zaczarowanym i odrealnionym? Tak, to cudowna atrakcja, którą można zapewnić gościom. Niezastąpione do meblowania takiego kawiarnianego raju okażą się stoły do kawiarni zrobione z pięknego technorattanu. Meble te doskonale wpasują się w klimat ogrodowej i klimatycznej kawiarni. Bez trudu dopasujemy ich kolorystykę do tworzonej przez nas stylizacji. Może będą to białe stoły technorattanowe do ogrodu-kawiarni w stylu prowansalskim? Albo czarne stoły do miejsca utrzymanego w minimalistycznej tonacji?

Jakie fotele wybrać do tak pomyślanego miejsca?

Do efektownych stołów z technorattanu warto wybrać głębokie fotele zrobione z tego samego materiału, z wygodnymi poduchami. Tworząc jednolity kolorystycznie zestaw lub bawiąc się w barwną układankę, na przykład czarno-białą. Technorattan świetnie też łączy się z drewnem. Fotele czy krzesła wykonane z tego materiału warto zestawić też ze stołami teakowymi.

Share: