Dom i Wnętrze

Klasyczne rozwiązania w nowoczesnych sypialniach

Nowoczesna sypialnia to trend chętnie wykorzystywany w polskich domach. Inspiracji na nowoczesne sypialnie warto szukać przede wszystkim w licznych katalogach wnętrzarskich, ale także w sieci czy salonach meblowych. Najważniejsze w sypialni jest jednak łóżko – musi być ono wygodne, wyposażone w dopasowany materac oraz wykonane z tkanin o wysokiej trwałości. Jaki model łóżka wybrać?

Lite drewno czy deski meblowe?

Zdecydowana większość łóżek dostępnych na polskim rynku wykonana jest z desek meblowych. Ich wnętrze stworzą sprasowane elementy drewniane, wierzch najczęściej pokrywa laminat. Taka deska to jeden z uniwersalnych materiałów w stolarce meblowej. Łóżka tworzone na szkielecie z desek meblowych odznaczają się względnie niskimi cenami, przez co są chętnie wybierane zarówno do sypialni, jak i pokojów dziecięcych. Musimy mieć jednak na uwadze to, że deski meblowe z czasem stają się bardzo podatne na uszkodzenia, łamanie, wnikanie brudu i odkształcenia.

Alternatywą klasy desek meblowych jest lite drewno, w Polsce pozyskiwane z dębów, sosen i buków. Lite drewno, ze względu na swoją gęstą strukturę, jest wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu, łamanie, pojawianie się pleśni. Zanim jednak trafi do pracowni stolarskich musi zostać odpowiednio wyselekcjonowane oraz wysuszone. Interesującą ofertę łóżek z litego drewna znaleźć można na stronie notodo.pl.

Jakie meble z litego drewna cieszą się największym zainteresowaniem?

Lite drewno jest materiałem chętnie wykorzystywanym w stolarstwie. Topowi producenci zaoferują nam nie tylko piękne łóżka z drewna, ale również toaletki, szafy, komody, niewielkie szafki nocne. Wybierając konkretny model łóżka warto szukać produktu z dodatkową skrzynią, wewnątrz która posłuży do przechowywania pościeli. Wielu klientów szuka także łóżek drewnianych z tapicerowanymi zagłówkami.

Share:
https://sis2016.org/funkcjonalne-spodnie-do-jazdy-konnej/ https://lancejamesstudios.com/klasyczny-wystroj-kuchni-jakie-meble-wybrac/ https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/