Kiedy budujemy lub wykańczamy swój domu albo mieszkanie zwracamy uwagę na różne rzeczy. Ważny jest dla nas rozkład pomieszczeń, aby można było wygodnie się między nimi przemieszczać. Liczą się również meble, które wybierzemy i postawimy w każdym pomieszczeniu, a także sprzęty, na jakie się zdecydujemy. To, czemu powinniśmy poświęcić szczególnie dużo uwagi to kolory w domu. Niektórzy mawiają, że kolor może nawet leczyć. Pewne jest to, że odpowiednio dobrane barwy mogą mieć właściwości uspokajające, pobudzające lub poprawiające nastrój. Warto więc zadbać o ich przemyślany wybór.

Inspiracje

Zanim zakupimy wiaderko farby, pooglądajmy pomieszczenia w różnej kolorystyce. W ten sposób będziemy mogli zdecydować, co nam się tak naprawdę podoba. Gdzie znaleźć inspiracje? Pomocne będą portale, których główną ideą jest wyposażenie domu – Barokko to przykład takiej strony. Jeżeli zatem wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę „wyposarzenie domu – Barokko” na pewno znajdziemy liczne, ciekawe inspiracje.

Biały

Wiele osób uważa, że jedynym słusznym kolorem, którym można pokrywać ściany jest biały. Inni twierdzą, że kolor ten kojarzy im się ze szpitalem. Na pewno wiele zależy od pomieszczenia, w których chcemy pomalować ściany. Ta barwa dobrze się sprawdza w klasycznych oraz w minimalistycznych pokojach. Nie jest konkurencją dla obrazów czy dzieł sztuki powieszonych na ścianach. Jeśli takowe posiadamy, warto przemyśleć pokrycie ściany białą farbą.

Zielony

Zielony to kolor nadziei, natury i spokoju. Świetnie sprawdzi się zatem w sypialni, ale nie tylko. Dobrze komponuje się również z roślinami doniczkowymi, jeśli posiadamy takowe w pokoju dziennym. Również do kuchni zieleń jest dobrym wyborem. Od nas zależy, jaki odcień zielonego wybierzemy. W sypialni stawiajmy raczej na pastelowe, delikatne.

Kolory do sypialni

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierania farby do pokrycia ścian w pokoju, w którym śpimy? Lepiej nie stawiajmy tam na jaskrawe kolory – czerwony czy pomarańczowy. Mają one raczej właściwości energetyzujące, pobudzające i możliwe, że trudniej będzie nam przez nie zasnąć. Za to świetnie sprawdzają się delikatne, pastelowe barwy. Jasny niebieski, zielony, żółty, kremowy czy brzoskwiniowy są często wybierane. Niektórzy preferują również delikatny róż. Oczywiście, zawsze dobrze się sprawdzi również uniwersalny biały.

Warto pamiętać też o tym, że kolory w domu to nie tylko barwy na ścianach. Również kolorowe przedmioty i dodatki zmieniają charakter poszczególnych pomieszczeń.

Nowoczesne wyposażenie wnętrz znajdziesz w sklepie Wyposażenie domu – Barokko

Share: