Dom i Wnętrze

Komody i szafy do pokoju dziecięcego

Poszukiwania mebli do pokoju dziecięcego może zając nam nieco czasu – obecnie wielu topowych producentów oferuje interesujące meble dziecięce, dopasowane do ich wzrostu, w szerokiej gamie kolorystycznej. Jakie okażą się najlepsze? Wszystko zależy od wieku dziecka i możliwości związanych z powierzchnią pokoju.

Meble dostosowane do wieku

Kiedy młodzi rodzice posiadają dziecko w wieku niemowlęcym zazwyczaj meble kupowane są tak, aby to im było wygodnie z nich korzystać. Oczywiście takie meble mogą być również wykorzystywane kiedy dziecko podrośnie, jednak warto dostosować ich funkcjonalność do przedszkolaka.
W przypadku dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym konieczne jest zaopatrzenie pokoju w komody czy niskie szafy, z których dziecko będzie mogło samodzielnie korzystać. To świetny sposób na to, aby pilnowało porządku, samodzielnie wybierało ubrania na kolejne dni.
Meble dziecięce mogą być tworzone z litego drewna lub też lżejszych płyt meblowych. Ważne jest, aby powierzchnia mebla była odporna na uszkodzenia, zarysowania.
Również kupując łóżko musimy pamiętać o tym, aby było ono dopasowane do wieku dziecka. Rama łóżka powinna mieć przynajmniej o 15-20 cm więcej niż wzrost dziecka.

Interesujących mebli dziecięcych warto szukać w sklepie internetowym notodo.pl. W ofercie marki znalazły się łóżka dziecięce, dedykowane materace, szafki, komody.

Share: