Dom i Wnętrze

Koncentryk i jego zastosowanie

Koncentryk i jego zastosowanie

Kabel koncentryczny nazywany też koncentrykiem albo kablem współosiowym jest przewodem telekomunikacyjnym, który może być wykorzystywany do transmitowania sygnałów zmiennych o małej mocy. Jego znakiem rozpoznawczym jest wewnętrzna żyła otoczona przez izolator termiczny oraz okrągły przekrój. Koncentryk zwykle posiada także specjalną osłonę przewodzącą zwiększającą bezpieczeństwo jego stosowania.

Wbrew pierwszemu wrażeniu, koncentryk nie jest tym samym, czym są inne kable osłonowe. Jego wymiary są poddawane ścisłej kontroli, co pozwala na zapewnienie precyzyjnego, stałego odstępu między przewodnikami. Taka troska nie jest zresztą wprowadzona bez przyczyny. W innym wypadku nie moglibyśmy mówić o skutecznym działaniu kabla jako linii transmisyjnej. Wykorzystywanie go jako linii transmisyjnej sygnałów o tak zwanych częstotliwościach radiowych jest najbardziej typowym zastosowaniem koncentryka. Nie można jednak zapominać o tym, że kabel koncentryczny może być wykorzystywany także podczas instalacji telewizji przemysłowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na elektryczny.pl.

Share:
https://sigmasystem.pl/jak-zaaranzowac-taras-polaczony-z-wejsciem-do-domu/ https://nuiworld.net/gotowanie-nie-musi-byc-skomplikowane/ https://imagesduo.com/bujaczki-ogrodowe-nowoczesne-fotele-wiszace/