Dom i Wnętrze

Kuchnia naszych marzeń – o czym musimy pamiętać?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu czy w domu. Przygotowujemy tam posiłki, spożywamy, je, ale również spotykamy się w gronie rodzinnym, rozmawiamy, nierzadko również pracujemy, odpoczywamy przy książce czy gazecie. Koniecznie zadbajmy o to, aby miejsce to kojarzyło się nam pozytywnie. Ważne jest także to, żeby meble były odporne na uszkodzenia i wnikanie brudu. Co wybrać podczas aranżowania tej przestrzeni?

Zadbaj o wysokiej jakości materiały!

Wybranie odpowiednich tworzyw i materiałów do kuchni jest kwestią kluczową. Dotyczy to zarówno mebli kuchennych, jak i materiałów pokrywających ściany, podłogi. W przypadku tych pierwszych świetnym rozwiązaniem są meble kuchenne na wymiar. Nie tylko pozwolą na lepsze zagospodarowanie przestrzeni, ale i na pomieszczenie wszystkich, niezbędnych sprzętów kuchennych. Meble na wymiar tworzone są przez firmy stolarskie – zazwyczaj oddają oni do dyspozycji klientów doświadczonych stolarzy i architektów, którzy pomagają nam w aranżowaniu kuchni. Decydując się na meble na wymiar samodzielnie decydujemy o zewnętrznych laminatach – najczęściej firmy posiadają ich cały wachlarz, a klienci mogą wybierać konkretne tekstury i kolory z wzorników. Laminaty odporne są na wnikanie brudu, wilgoci, silniejsze zarysowania.

Wysoka jakość materiałów dotyczy również kafli podłogowych czy tapet. Modnym rozwiązaniem jest stosowanie tapet kuchennych zamiast farb czy kafli nad blatem kuchennym. Takie tapety możemy ścierać wilgotną ściereczką bez obawy, że zniszczymy ich strukturę.

Wybieraj urządzenia kuchenne z głową!

Aby kuchnia była faktycznie funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb konieczne jest dobranie takich elementów i sprzętów, które faktycznie przydadzą nam się w przyszłości. Niezbędne są: lodówka, kuchenka z piecykiem, pojemny zlew, blat kuchenny roboczy. Jeśli kuchnia nie jest pojemna zrezygnujmy z mikrofalówki, tostera. Są to przedmioty wykorzystywane sporadycznie, które mogą zajmować wiele miejsca.

 

Share: