Kurs na instruktora fitness

Coraz więcej osób uczęszcza na siłownie i na zajęcia związane z aktywnością fizyczną. Nie tylko wykupują karnety, ale i zapisują się na treningi personalne. To aktualnie najlepszy moment na zrobienie kursu na instruktora fitness.

Moda na siłownie

Siłownia jest wszędzie i dla wszystkich. Nowe kluby wyrastają jak grzyby po deszczu i już po paru dniach są oblegane. Siłownia przestała już się kojarzyć ze stricte męskim miejscem, gdzie można tylko dbać o swoją muskulaturę i biceps. Dziś osoby, które uczęszczają na siłownie, by dbać o mięśnie, często chodzą także na zajęcia fitness, takie jak zumba, pilates, areobic, czy rowerki. Te formy zajęć są nawet bardziej popularne na siłowni niż wyciskanie ciężarów. Szczególnie gdy myślimy o kobietach, które łączą ze sobą kilka aktywności fizycznych, by być smukłe, ale i dobrze rozciągnięte. Siłownia króluje na facebooku, pinterescie i Instagramie, gdzie ludzie zamieszczają zdjęcia swoich efektów i ćwiczeń na maszynach. Coraz częściej umawiamy się na zajęcia fitness, ze swoją przyjaciółką, zamiast iść na kawę, czy ciasto.

Dzięki temu, że na większości siłowni znajduje się pokój zabaw dla dzieci, mogą na nie uczęszczać osoby z małymi dziećmi- nic już nie stoi na przeszkodzie. Często też zajęcia są organizowane w pasujących do trybu życia współczesnego człowieka godzinach. Po pracy albo przed pracą spokojnie zdążymy na naszą ulubioną formę aktywności fizycznej.

Dlaczego warto być instruktorem fitness?

Z pewnością dlatego, że jest na to duży popyt. Instruktorzy fitness, nie tylko prowadzą zajęcia w jednym klubie, często mają je także w innych miejscach, oraz zarabiają dodatkowo na treningach personalnych, jeśli rozniesie się informacja o tym, jak dobrzy są. Na treningu personalnym w przeciągu nie całej godziny instruktor fitness może zarobić powyżej 150 złotych. Weźmy pod uwagę, że zazwyczaj klienci biorą więcej, niż jeden taki trening. W końcu, by zobaczyć efekt, potrzeba więcej czasu.

Zarobki instruktora fitness zależą od tego, ile zajęć prowadzi. Jeśli twoje autorskie zajęcia wyjątkowo przypadną innym do gustu, możemy liczyć na wyższe zarobki. Dzięki odpowiedniemu wypromowaniu swojej osoby poprzez media społecznościowe możemy liczyć na większą ilość zajęć związanych z treningiem personalnym. Nie oszukujmy się, to właśnie ci dobrze promujący się instruktorzy zgarniają najwięcej klientów.

Kurs na instruktora fitness

Zatem jeżeli sport i aktywność fizyczna, zawsze była twoją pasją, nie ma co zwlekać. Może się okazać, że taki kurs będzie dla nas czystą przyjemnością. Sytuacja, w której praca staje się naszą pasją, jest marzeniem, dla wielu osób. Ty możesz swoje spełnić.
Pozostaje ci zdecydować, z czego dokładnie zrobisz swój kurs, bo jest ich naprawdę wiele, co sprzyja późniejszemu dokształcaniu się w swojej branży. Możesz spróbować kursu pilatesu, który jest szczególnie lubiany przez kobiety. Pilates wycisza i wysmukla całe ciało, jest też mocno nastawiony na technikę wykonywania ćwiczeń. Jeśli wolisz gorące rytmy wybierz zumbę- to od paru lat prawdziwy hit na większości siłowni.

Podsumowując, warto zrobić kurs na instruktora fitness, w czasach, gdy siłownia jest tak popularna i lubiana a wszędzie promuje się aktywność fizyczną. Trzeba jednak liczyć się z dużą konkurencją.

Kurs na instruktora fitnes zrobisz w Akademii TotalFit Center

Share: