Motoryzacja

Lakier samochodowy w sprayu – tanie lakierowanie?

Bardzo często można usłyszeć, że lakierowanie elementów blacharskich jest drogie i czasochłonne. Oddając samochód w ręce profesjonalisty musimy liczyć się z tym, że przez przynajmniej kilka dni zmuszeni będziemy do korzystania z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego bądź taksówek. Jednocześnie będzie to wydatek od około 250,-zł do nawet 500,-zł za element! Czy można zrobić to jednak taniej i znacznie szybciej?

Alternatywą dla drogiego i czasochłonnego lakierowania przez profesjonalistę jest samodzielne przygotowanie elementu i polakierowanie go lakierem samochodowym w sprayu. Na co jednak powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby tak przeprowadzona naprawa nie była widoczna na samochodzie oraz aby była trwała?

Lakier samochodowy w sprayu!


Podstawą powinien być zakup lakieru w sprayu zgodnego z kolorem naszego lakieru. Na tabliczce znamionowej znajdującej się najczęściej na grodzi silnika bez problemu powinniśmy znaleźć kod lakieru. Następnie w odpowiednim katalogu dostępnym w Internecie lub wyłożonym w każdej mieszalni lakierów samochodowych ustalamy numer lakieru w sprayu, którego potrzebujemy. Zakupu takiego lakieru samochodowego w sprayu dokonać możemy również przez Internet.
Lakier samochodowy w sprayu możemy kupić również w innej formie – przygotowany na nasze indywidualne zamówienie nie po kodzie lakieru, a po jego rzeczywistym odcieniu. Jest to co prawda odrobinę droższe, jednak daje nam gwarancję braku różnic kolorystycznymi między naprawianym elementem, a jego otoczeniem.

Przygotowanie powierzchni


Zanim położymy jednak lakier samochodowy w sprayu na nasz element blacharski, niezwykle ważne jest jego przygotowanie. Musimy go nie tylko przeszlifować kilkoma gradacjami papieru ściernego (całość należy wykonać przy pomocy klocka szlifierskiego, nigdy samą ręką!) oraz odtłuścić powierzchnię specjalnym preparatem – zmywaczem silikonowym. Warto mieć na uwadze, że wszelkie niedociągnięcia na tym etapie będą bezpośrednio rzutowały na efekt finalny naszej naprawy lakierniczej!

Podsumowując, samodzielne przeprowadzenie naprawy lakierniczej może być bardzo dobrym sposobem na poczynienie oszczędności przy przeprowadzaniu każdej naprawy lakierniczej. Warunkiem jest jednak odpowiednie dobranie lakieru samochodowego w sprayu pod względem kolorystycznym oraz poświęcenie uwagi na przygotowanie powierzchni. Naprawę przy pomocy lakieru samochodowego w sprayu możemy przeprowadzić w kilka godzin, a jednocześnie będzie to naprawa, która z powodzeniem wytrzyma kilka lat eksploatacji pojazdu!

Materiały do artykułu dostarczone przez Lakiery24.com – lakiery samochodowe w sprayu

Share:
https://rocela.pl/remonty-na-drogach-jak-sa-planowane/ Meble w stylu angielskim Zestawy mebli łazienkowych