Motoryzacja

Ledowe żarówki do samochodu – wady i zalety.

 

Technologia led już jakiś czas temu wkroczyła do motoryzacji. Uzupełniane o oświetlenie led najczęściej jest oświetlenie wnętrza kabiny, ale również zewnętrznego oświetlenia tablic, świateł pozycyjnych oraz pomocniczego oświetlenia zewnętrznego.

Główną przyczyną, dla której LED coraz powszechniej odnajduje się w świecie motoryzacji, jest wysoka żywotność żarówek wykonanych w tej technologii. Szacunkową trwałość ocenia się na co najmniej 50 000 godzin pracy, oczywiście dotyczy to produktów dobrych jakościowo. Zaletą LED-ów jest również wysoka jasność świecenia. Strumień świetlny charakteryzuje się większą intensywnością niż w przypadku halogenów. Jest to jeden z czynników skłaniających klientów do wyboru tego rodzaju oświetlenia. Końcowym aspektem jest bardziej naturalna barwa świata nie zmieniająca kolorystyki otoczenia.

Oświetlenie led samochodowe dzienne

Decydując się na światła led w naszym samochodzie należy sprawdzić czy wyposażone ono jest w magistralę CAN-BUS. Ponieważ diody LED charakteryzują się niskim poborem mocy ich niskie zapotrzebowanie może wprowadzić komputer w błąd i skutkować wyświetlaniem informacji o przepalonej żarówce. Na szczęście można kupić diody led przystosowane do bezkonfliktowej pracy z magistralą CAN-BUS. Warto również sprawdzić czy żarówka led ma stabilizator napięcia, zapobiega to częstemu przepalaniu się diod led przez jego wahania.

Jakie żarówki led do samochodu?

Żarówki led cechują się większą oszczędnością i mocniejszym światłem. Te dwie cechy sprawiają, że są coraz częściej wybierane jako oświetlenie samochodowe . Podstawowym parametrem decydującym o wyborze konkretnej żarówki led, a raczej diody led, jest jej dopuszczenie od ruchu na terenie Polski i UE. Ważne jest również, aby były to produkty wiodących marek dających nam gwarancję długiej żywotności, prawidłowego wykonania i odpowiednich parametrów.

Gdzie kupić żarówki led do samochodu?

LED to już nie przyszłość oświetlenia, ale teraźniejszość. Warto więc skorzystać z zalet płynących z zastosowania technologii LED w aucie i wymienić część klasycznych żarówek na oszczędne diody. Kupując oświetlenie led nie zależnie czy do oświetlenia wnętrza samochodu czy do zewnętrznych źródeł światła zaopatrujmy się w produkty posiadające odpowiednią homologację u sprzedawców wspierających nas swoją wiedzą i doświadczeniem. W tym przypadku najniższa cena nie jest najlepszym doradcą.

Zobacz także https://xlblog.pl

Share:
https://iee802.org/atrakcje-czekajace-na-turystow-w-tureckim-kemer/ https://4sch.pl https://urbantraffic.pl