Zdrowie i Uroda

Liposukcja ultradźwiękowa – zastosowanie i działanie

Proces odchudzania nie zawsze przynosi zadowalające efekty. Utrata zbędnych kilogramów to nie wszystko. Liposukcja ultradźwiękowa może okazać się pomocna w likwidacji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, a wzmocniona regularną aktywnością fizyczną, może przynieść długotrwały efekt perfekcyjnie wyrzeźbionej figury.

Zastosowanie liposukcji ultradźwiękowej w modelowaniu sylwetki

Liposukcja ultradźwiękowa nazywana też liposukcją kawitacyjną, to nowoczesna metoda modelowania sylwetki, polegająca na bezpośrednim usuwaniu tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu używane jest specjalne urządzenie, za pomocą którego tłuszcz jest odsysany i usuwany z organizmu. Chociaż wygląda podobnie, jak tradycyjna liposukcja, to dzięki zastosowaniu ultradźwięków, nie naraża pacjenta na duże ryzyko skutków ubocznych. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, przy pomocy liposukcji kawitacyjnej można pozbyć się takich niedoskonałości, jak:

  • oponka na brzuchu,
  • boczki,
  • nadmiar tłuszczu na udach, biodrach i pośladkach,
  • fałdki tłuszczu na plecach,
  • tzw. motylki lub pelikany na ramionach,
  • ginekomastia tłuszczowa u mężczyzn,
  • podwójny podbródek,
  • tzw. chomiki na twarzy, czyli obwisłe policzki.

Jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

Ponieważ liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem chirurgicznym, wykonuje się ją w znieczuleniu (miejscowym lub ogólnym). Chirurg najpierw wykonuje niewielkie nacięcia w skórze, przez które wprowadza wprost do tkanki tłuszczowej sondę emitującą falę ultradźwiękową. Zgromadzony tłuszcz zostaje rozbity i zamieniony w płynną emulsję, którą następnie usuwa się przy pomocy specjalnej kaniuli i pompy ssącej. Cała procedura trwa od 2 do 5 godzin – w zależności od wielkości wyszczuplanego obszaru oraz ilości pobieranego tłuszczu. Na ciało zakładane jest specjalne ubranko uciskowe, którego zadaniem jest zapewnienie prawidłowego gojenia się tkanek.

Rekonwalescencja trwa około dwóch tygodni. Ciało po liposukcji może być lekko opuchnięte i tkliwe. Przez okres około miesiąca trzeba nosić specjalne ubranko uciskowe. Niewielkie ranki po wprowadzeniu kaniuli szybko się goją, a ewentualne blizny są praktycznie niewidoczne.

Liposukcja kawitacyjna – redukcja tłuszczu i to nie koniec

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na widoczne zmniejszenie obwodów ciała. Jest to zabieg dla osób, które oczekują wyraźnych efektów już po jednym zabiegu. Decyzja o liposukcji zobowiązuje jednocześnie do zwiększonego dbania o zdrowy tryb życia. Zabieg eliminuje bowiem komórki tłuszczowe, ale nie zapobiega ich powiększaniu się w innych obszarach.

Ultradźwięki mają również wpływ na kondycję skóry – pobudzają produkcję włókien kolagenowych i poprawiają napięcie tkanki. Dzięki temu miejsce zabiegowe jest nie tylko wyszczuplone, ale też obkurczone. Zabieg ten świetnie sprawdza się przy niewielkich zwiotczeniach. W przypadku znacznego nadmiaru luźnej skóry lekarz może zaproponować dodatkowy zabieg plastyki brzucha.

Cechą charakterystyczną liposukcji ultradźwiękowej jest również fakt, że umożliwia ona ponowne wykorzystanie pobranej tkanki tłuszczowej. Dzięki mało inwazyjnej metodzie nawet 90% pozyskanej tkanki tłuszczowej nadaje się do zabiegu lipotransferu, czyli autoprzeszczepu tłuszczu. Ten naturalny wypełniacz służy do modelowania ciała (powiększania biustu, ujędrniania pośladków) oraz do odmładzania twarzy (wypełniania zmarszczek, powiększania ust). Ma podobne zastosowanie, jak kwas hialuronowy, jednak utrzymuje się w skórze dużo dłużej i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Share:
https://piszemydlaciebie.pl https://handbagmonster.com https://powloki.com.pl