Dom i Wnętrze

Magia świąt spełniająca się tu i teraz

Magiczne istnienie – przecież każdy o nim marzy, a jednocześnie tak niewielu osobom udaje się to osiągnąć. Ale czym tak naprawdę jest bycie wypełnione magią? Czy to bajkowe czary-mary i nierealne wydarzenia? Nie, magia jest zaledwie metaforą, pod którą ukrywa się szczęście i umiejętność jego kształtowania. Pytanie o magiczne istnienie jest pytaniem o bycie szczęśliwym, tu i teraz, bez odwlekania tego w nieskończoność.

Poczuj to wreszcie w sobie!

Od czego zacząć kształtowanie szczęśliwego życia? Nie snujmy planów ponad miarę. Nie skupiajmy się na wyzwaniach na skalę całej biografii. Miejmy je cały czas na uwadze, rozpisane elegancko w grafiku spraw. Ale niech wielkie rzeczy nie przysłaniają nam wartości tego, co małe i niepozorne, a ostatecznie tak bardzo istotne, wręcz zasadnicze. Odkryjmy wreszcie swój potencjał szczęścia. Skupmy się  na wnętrzu i nastawmy pozytywnie do świata. Wówczas zauważymy to, co naprawdę się liczy.

Świąteczne paradoksy

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas paradoksów. Z jednej strony mają one być czasem refleksji, radości i współistnienia. Z drugiej zaś wiążą się z bieganiną i tysiącem spraw do załatwienia. Może w tym roku warto spędzić czas przedświąteczny w nieco innym, łagodniejszym rytmie. Może na skraju domu i ogrodu, w którym pojawią się piękne dekoracje świąteczne. Jeśli poszukujemy rzeczy upiększających nasz ogród o każdej porze roku, to odnajdziemy je na gardenspace.pl.

Autentyczna magia i szybsze bicie serca

Czas świąteczny warto wykorzystać inaczej. Do tego, żeby pośród tej urody świata pachnącego choinkami i pełnego blasku bombek, znaleźć siebie i swój sens. Niech same przygotowania do świąt sprawią, że serce szybciej zabije, kiedy zdecydujemy się na autentyczne spotkanie z kimś dla nas ważnym. Na frajdę robienia dekoracji z dziećmi, dla których zawsze brakuje nam czasu. Lub na miłość pod jemiołą.

Share: