Dom i Wnętrze

Materace do spania dla małych dzieci

Decydując się na materace do spania do łóżeczek dziecięcych musimy dokładnie sprawdzić czy są one wykonane z materiałów im dedykowanych. Nie zapominajmy o tym, że są to małe osoby rozwijające się każdego dnia o skórze bardzo wrażliwej i spędzające większość część dnia w łóżeczku. Takie maluchy również muszą mieć zapewniony komfort długiego snu, tak samo jak dorośli.

Materace do spania z pianki i kokosa

Wielu ortopedów i pediatrów zaleca cienkie materace do spania wykonane z pianki z wkładem z włókna kokosowego znajdującym się w środku pianki. Materac dla dziecka nie może mieć różnorodnych stref komfortu, tylko całą powierzchnię mieć jednakową. Również zbyt miękkie materace muszą być odłożone na czas późniejszy, kiedy to dziecko będzie miało silnie wykształcone mięśnie w swoim ciele. Ważny jest także kręgosłup, który musi mieć w łóżeczku stabilne punkty podparcia na materacu. 

Zdrowe materiały 

Materace do spania z pianki i kokosu są zdrowe, co zostało udowodnione przez odpowiednie badania. Sam wkład kokosowy jest w 100 % naturalny, dlatego tym bardziej może znajdować się w łóżku takiego malucha. Trzeba dodać, że materac dla takiego dziecka musi posiadać nie tylko właściwości antyalergiczne, dzięki czemu żaden kurz i roztocza ze środka nie będą przedostawały się do nozdrzy dziecka. Również osoby uczulone na różnego rodzaju produkty będą swobodnie mogły użytkować materac piankowo – kokosowy. Dodatkowo sam materac musi być przepuszczalny i doskonale pochłaniać wilgoć zgromadzoną na jego powierzchni. 

Share: