Motoryzacja

Mazda idealna na rodzinne wyprawy

Nasze dotychczasowe auto wymagało sporo poprawek. Było, delikatnie mówiąc, beznadziejne. Cały czas się psuło. Jako głowa rodziny podjąłem decyzje o tym, by kupić nowy wóz. Tym bardziej, że oczekiwaliśmy na drugie dziecko i chcieliśmy mu zapewnić jak najlepsze warunki. Zaczęliśmy poszukiwania.

Auto musi być przede wszystkim bezpieczne i przestronne

To główny cel, który nami kierował. Wiedziałem, że mając dziecko musimy mu zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nawet najbardziej ostrożna jazda może grozić wypadkiem. Nie zawsze jest on z naszej winy. Czasem ktoś będzie prowadził bardzo dynamicznie, a co gorsza, pod wpływem środków odurzających. To może powodować wiele problemów. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, dlatego jednym z głównych kryteriów powinno być to, by samochód był bezpieczny. W razie nieprzewidzianego zdarzenia na drodze musi stanowić zabezpieczenia. Im stabilniejsza konstrukcja i mocniejsza blacha tym lepiej. Nasza uwagę przykuła Mazda. Ten japoński samochód znacznie wyróżnia się na tle konkurencji chociażby z tego powodu, że jest wykonany ze stali o podwyższonej odporności. Oprócz tego jest wyposażony w systemy wspomagające bezpieczeństwo, np. Driver Alert, który wykrywa znużenie kierowcy, a jeśli ten staje się zbyt senny, włącza się sygnał alarmowy. To doskonały moment, by się zatrzymać i odetchnąć przed dalsza podróżą. Przydatny jest także system wspomagający hamowanie, który powoduje, że jeśli znajdujemy się zbyt blisko poprzedzającego nas pojazdu, nasz samochód zaczyna automatycznie hamować. To zapobiega wielu kolizjom. Nie bez znaczenia jest też to, że Mazdy świetnie trzymają się nawierzchni i doskonale wchodzą w zakręty, nawet przy dużych prędkościach. Po chwili namysłu zdecydowałem – bierzemy to auto.

Jazda próbna rozwiała moje wątpliwości…

Po przeanalizowaniu innych danych i poczytaniu i opinii w internecie na temat tych samochodów wiedziałem już, że nie chcę kupować niczego innego. Chciałem jednak umówić się na jazdę próbna, żeby ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości. Myślałem, że nie będzie to łatwe. Jakież było może zdziwienie, oczywiście pozytywne, kiedy wsiadłem za kierownice i ruszyłem przed siebie. To jest to – pomyślałem i uśmiechnąłem się do siebie. Mazda świetnie się prowadziła, w środku była przestronna i miała duży bagażnik. To idealne rodzinne auto. Po kilkunastu minutach jazdy wiedziałem już, że nie chcę niczego innego. Bałem się, że raty będą nie do udźwignięcia, ale program finansowy, z którego skorzystałem okazał się bardzo przyjazny. Myślę, że był to przemyślany zakup i nie żałuje, że się na niego zdecydowałem.
Sprawdź jak prowadzi się Mazdy. Umów się na jazdę próbną: http://zabrze.mazda-dealer.pl

Share:
https://firefoxstory.com/lampiony-na-zewnatrz-elegancja-i-praktyczna-dekoracja/ Witryna do kuchni https://myvatn.org