Dom i Wnętrze

Meble industrialne – jak są tworzone?

Wnętrza w stylu industrialnym zachwycają niebanalnym wystrojem, ciekawymi fakturami oraz wysoką trwałością zastosowanych materiałów. Chcąc zmienić domowe wnętrza, warto wykorzystać ten trend. Pomogą w tym przede wszystkim meble industrialne, tworzone z wysokiej jakości materiałów.

Jak tworzone są meble industrialne?

Do wykonania najprostszych mebli industrialnych potrzebne są metalowe profile oraz odpowiednio preparowane lite drewno. Metalowe profile powinny być malowane proszkowo, przez co konstrukcja mebla zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i korozją. W przypadku drewna konieczne okaże się konserwowanie, aby struktura drewna była zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgocią, ciemnieniem. W meblach tego typu wykorzystywane jest również szkło, najczęściej jako przeszklenie witryn czy drzwi. Jakie meble industrialne dopasować do danego wnętrza?

Jakie meble industrialne wybrać do mieszkania?

Szeroki wybór mebli industrialnych sprawia, że wybranie konkretnych modeli nie jest trudne. W salonach warto wykorzystać stoliki kawowe, w których blaty wykonane są z grubych plastrów litego drewna. Stoliki tego typu świetnie sprawdzą się do podawania kawy, ciast, przekąsek, ale też do podejmowania wieczorami gości na lampkę wina. Na stolikach loftowych znajdzie się dość miejsca na gry planszowe, prasę. Uzupełnieniem przestrzeni mogą być stylizowane lampy i żyrandole.

W przypadku kuchni i jadalni warto postawić na wysokie i wygodne krzesła loftowe – krzesła takie inspirowane są wysokimi stołkami barowymi. Krzesła loftowe posiadają wysoko osadzone siedziska, oparcie pod plecy, podnóżek dla zachowania równowagi. Świetnie będą się one prezentować zarówno przy klasycznych, wyższych stołach, jak i przy wyspach kuchennych, pozwalając na wykreowanie przestrzeni w kuchni do podawania kawy czy przesiadywania z poranną gazetą.

Share:
https://emtec-group.com.pl/narty-pierwsze-spotkanie/ https://aavamobile.pl/kto-moze-skorzystac-na-iso-9001/ https://sis2016.org/funkcjonalne-spodnie-do-jazdy-konnej/