Dom i Wnętrze

Meble na wymiar (nie)tylko do kuchni

Meble na wymiar Warszawa zyskują z roku na rok coraz większą popularność wśród klientów. Wszystko między innymi dzięki możliwości samodzielnego zaprojektowania własnej kuchni oraz innych pomieszczeń. Gdzie stosuje się meble na wymiar? Z czego są produkowane? Ile kosztują?

Gdzie znajdują swoje zastosowanie meble na wymiar?

Meble na wymiar Warszawa to idealne rozwiązanie dla mieszkań, które charakteryzuje mały metraż, ale posiadają mnóstwo wnęk do wykorzystania. Można w nie wstawić nowoczesną szafę, jak i regały na książki czy płyty.

Innym miejscem, gdzie można znaleźć meble produkowane na zamówienie jest łazienka. To tam bardzo często trzeba odpowiednio organizować miejsce, aby wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy się zmieściły. O ile z pralką może być problem, ponieważ z reguły nie są produkowane na zamówienie, to już z meblami nie powinno być żadnego.

Królestwem mebli na zamówienie jest kuchnia. To w niej najczęściej są umieszczane. Mały wymiar powierzchni do zagospodarowania wymaga myślenia przestrzennego i wizualizacji projektu oraz stworzenie go w taki sposób, aby wszystko co niezbędne znalazło się w kuchni.

Meble na wymiar warszawskich firm i nie tylko można także wykorzystać w pomieszczeniach gdzie panują liczne skosy. Tradycyjne meble niestety nie spełniają wymagań adekwatnych do potrzeb, ponieważ nie są produkowane pod skosy. Powód jest prosty – każdy skos ma inny kąt i wysokość.

Z czego są produkowane meble na zamówienie?

Najczęściej do ich produkcji wykorzystywana jest płyta mdf. Jest to najpopularniejszy materiał że względu na swoją cenę i łatwość obróbki. Dla klientów, którzy lubią naturalne tworzywa istnieje wybór mebli z prawdziwego drewna.

Tył szaf to przeważnie płyta pilśniowa, która nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o łazienkę czy kuchnię. Bardzo szybko absorbują wilgoć i ulegają zniszczeniem oraz odkształceniom. Powstają wtedy na nich porowate bąble. Jest to część płyty, która wpiła wodę i pod jej wpływem się rozszerzyła.

Fronty oraz półki wykonywane są także z płyt mdf. Mogą być lakierowane lub też oklejane folią PCV. Jej zaletą jest to, że można dobierać praktycznie każdy wzór, który zostanie naniesiony na fronty.

Ile kosztują meble na wymiar?

To zależy od tego ile szafek ma być w kuchni. Nie bez znaczenia jest także to z czego maja być one wykonane. Szafki kuchenne z drewna będą o wiele droższe niż te z płyty mdf.

Fronty również składają się na cenę szafek. W zależności od tego czy mają być lakierowane czy oklejone ich cena adekwatnie się zmienia.

Share: